LETNÍ MUZEJNÍ NOC V DRÁŽĎANECH

Zažijte muzejní noc v Drážďanech..

muzejní noc v Drážďanech - lidé za oknem muzea V sobotu 11. července 2015 opět proběhne vrchol letní sezóny v Drážďanech: Letní muzejní noc. Skoro 50 muzeí otevře své brány a představí se tímto neobvyklým způsobem. Otevřou se i běžně nepřístupné depozitáře a mimořádné prohlídky dají nahlédnout do tajů drážďanských muzejních pokladů.

Oproti předešlým ročníkům dochází ke dvěma výrazným změnám. Jednak se mění název akce, dosavadní Letní muzejní noc se od nyní nazývá Muzejní noc v Drážďanech, a pak je to také naposledy, co se koná uprostřed léta. Rovněž symbol akce se pozměnil. Sova, pták moudrosti, na plakátech a programech zůstává, ale bohyně lásky ji již nedoprovází. Od příštího roku se akce přesouvá ze zaběhlého červencového termínu do třetího víkendu v září. V roce 2016 akce připadá na 17. září.

lidé jdoucí do muzea při muzejní noci Patrně nejzajímavějším nováčkem letošní Muzejní noci v Drážďanech je nádherně zařízený Kabinet mincí v Rezidenčním zámku. Tato významná expozice, která je součástí  Státních uměleckých sbírek, se konečně dočkala výstavního prostoru hodného jejího významu. Neméně působivý zážitek nabízí Vojenské historické muzeum, které v duchu původní myšlenky této akce otevírá své depozitáře v ulici Königsbrücker Landstraße, kde je deponováno na 200 kusů velké vojenské techniky, zejména tanků a děl. Německé muzeum hygieny nachystalo program na téma “Co nás spojuje”. Tento program tématicky navazuje na aktuální výstavu nazvanou “Přátelství”.

muzejní noc Drážďany- lidé si prohlíží obrazárnu v DrážďanechTo, co nás spojuje, je tématem i v mnohých dalších muzeích. Městské muzeum nabízí prohlídky expozic včetně budovy muzea kromě němčiny i v angličtině a ruštině. Zároveň tu návštěvníci budou mít poslední příležitost shlédnout výstavu “Okem dělníka” věnovanou fotografiím z dělnického prostředí 30.let. Obrazárna Staří mistři poukazuje na svůj spojující prvek právě v globálním původu zdejších děl a východoasijské oddělení sbírek porcelánu nalezlo spojující motiv v porcelánovém šálku na čaj. Nemůžete se rozhodnout, kam se vypravit? Pak je pro Vás připravena služba nazvaná “4 x 4”. Jedná se o čtyři tématické trasy vždy se čtyřmi zastávkami. Hlavním tématem těchto tras je světlo a globálnost. Budete ale mít i možnost poslechu hudby a zatančit si.

autobus obsluhující muzea při muzejní nociKyvadlová autobusová doprava a historické tramvaje propojí všechna zapojená muzea po celém městě. K objevování nového jsou zváni i zapřisáhlí odpůrci muzeí. S jednou vstupenkou máte zajištěn vstup do všech zapojených muzeí, z nichž většina pro tuto příležitost připravuje i atraktivní doplňkový program.

Jednotná vstupenka platí pro všechny řádné i mimořádné linky vypravené během Letní noci muzeí, se vstupenkou tak můžete jezdit i běžnou hromadnou dopravu či příměstskými železničními linkami! Kromě toho vstupenka platí od sobotních 14 hodin do neděle 6 hodin ráno i pro všechny běžné linky v oblasti Dopravního svazu Oberelbe.

Líbil se Vám náš článek?