Lahůdka pro milovníky hor

Blíží se Mezinárodní festival alpinismu Praha 2022
Letošní 17. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu PRAHA 2022 (MFA PRAHA 2022) se po dvouleté Covidové pauze uskuteční v reprezentativním prostředí – Kulturním středisku Slovanský dům v centru Prahy (Praha 1, Na příkopě) ve dnech 25.-27. Listopadu 2022 . Co zajímavého je měsíc předem pro milovníky hor a obdivovatele vyjímečných osobností všech druhů alpinismu připraveno a kdo se v Praze v uvedených dnech jako účastník objeví?

Postupné potvrzení účasti alpinistických celebrit je možno sledovat na www.festivalalpinismu.cz. Svou přítomnost na festivalu však již potvrdili: Peter Habeler a Heinz Zak (Rakousko), Simon Messner, Tamara Lunger a Simone Moro (Itálie), Roger Schäli (Švýcarsko). Nebudou samozřejmě chybět ani domácí protagonisté – naši nejlepší lezci a alpinisté. Zatím potvrdili Marek Holeček, Radek Jaroš, Anna Hanuš Kuchačová a další.
Tradiční součástí festivalového program budou vysoce atraktivní filmy, dokumentující zejména vrcholné výkony a významné či mezní události na poli tohoto náročného sportu. Návšt
ěvníci festivalu se mohou těšit na české premiéry filmů Hory, můj život, moje svoboda… (Servus TV – film o Peteru Habelerovi), Dosáhli až na nebe (Servus TV – filmová rekonstrukce nehody Davida Lamy, Hansjörga Auera a Jessie Roskelleyho a dalších.
Partnery festivalu jsou zahraniční a domácí subjekty z oblasti cestovního ruchu, volnočasových aktivit a outdooru. Účast ji
ž potvrdili zástupci ze Slovinska a Rakouska i přední domácí výrobci a distributoři outdoorového vybavení. Součástí letošního MFA PRAHA 2022 budou i zajímavé výstavy, spolu s filmy seznamující návštěvníky se životem a vývojem u nás stale vice populárního alpinismu. Domácími mediálními partnery letošního Mezinárodního festivalu alpinismu Praha 2022 jsou česká asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu (Czech Travel Press) a portál lezec.cz. Účast potvrdili rovněž mediální partneři ze zahraničí slovinská televize RTV Slovenija a rakouská televizní společnost Servus TV. Blíže na www.festivalalpinismu.cz.

Miroslav Navara

 

Líbil se Vám náš článek?