Květinové slavnosti v zámeckém parku v Lešné u Valašského Meziříčí

Třetí květnovou sobotu se v zámeckém parku v Lešné u Valašského Meziříčí uskuteční Květinová slavnost s řadou zábavných a tvořivých aktivit. Návštěvníci se mohou projít parkem s rozkvetlými azalkami a rododendrony, na květinovém jarmarku si vyberou ze širokého sortimentu letniček, trvalek a dalšího zboží a naučí se vázat květinové dekorace nebo vyrábět cukrové květy.květiny

Zámecký park..

v Lešné u Valašského Meziříčí se pyšní mnoha vzácnými domácími i cizokrajnými dřevinami. Vyniká především bohatou sbírkou azalek a rododendronů, které vytvoří barevnou kulisu letošní Květinové slavnosti. Procházku parkem s kvetoucími keři mohou zájemci absolvovat individuálně nebo formou komentované prohlídky, kde se dozvědí řadu zajímavostí o zdejších dřevinách či historii parku. Na květinovém jarmarku nabídnou vystavovatelé a prodejci velký výběr letniček, trvalek, balkónových květin a okrasných rostlin, ale i zahradnický materiál a další zboží.

V samotném zámku se pod vedením květinářky naučíte vázat květinové dekorace nebo vyrobit obrázky ze sypaných písků. „K výstavě historických cukráren jsou připraveny i sladké aktivity. Zámek navštíví např. čokoládník s Královskou čokoládou a cukrářka, která bude předvádět, jak nazdobit slavnostní dort. Kdo se chce zdobení naučit, může se na zámku objednat na workshop „Výroba cukrových květů“. Kapacita této dílny je však omezená,“ uvádí programový pracovník Jitka Slezáková.

Atmosféru slavnosti..

doplní vystoupení Valašského souboru písní a tanců Bača s jarním hudebním pásmem. Vstupné: děti do 15 let zdarma, od 15 let 40 Kč – zahrnuje vstup do areálu, na výstavu cukráren, vystoupení souboru Bača, komentovanou prohlídku parku. Jednotlivé tvořivé aktivity se platí dle spotřebovaného materiálu.

Květinová slavnost v Lešné u Valašského Meziříčí
  • 16. května 9:00hod-17:00hod.
  • Vstupné: děti do 15 let zdarma, od 15 let 40 Kč – zahrnuje vstup do areálu, na výstavu cukráren, vystoupení souboru Bača, komentovanou prohlídku parku. Jednotlivé tvořivé aktivity se platí dle spotřebovaného materiálu.
Líbil se Vám náš článek?