Krásná jako Kleopatra

Oleje pro krásu používala už Kleopatra. Chcete být mladá, krásná a sexy i po třicítce? Sáhněte místo po skalpelu, či botoxové výplni po olejíčku, který vaší pokožce dodá vše, co potřebuje. Nezatěžujte svou pleť víc, než je nezbytně nutné – a odmění se vám za to mladistvým vzhledem, tvrdí vizážistka a makeup artistka Claudia Marčeková.

Jak pečují české ženy o zralou pleť a co z vašeho pohledu dělají špatně?

Utrácí spousty peněz za drahou kosmetiku, která sice vyhlíží skvěle, ale pokud se začtete, zjistíte, že obsahuje celou radu skrytých škodlivých látek. Často je trápí sucha pleť a akné , či vyrážky a pigmentové skvrny. Řeší to velmi nákladně a často bez výsledku.

Jaká jsou vaše pravidla pro dokonalou péči?

Samozřejmě nejdůležitější je čistá plet. Nemám žádné desatero. Pro pěstěnou a zdravou pleť využívám léčivé byliny, blahodárné oleje a rostlinné extrakty. Pleť udrží směs z těchto surovin v perfektním stavu v každém věku. Zmírní i příznaky stárnutí, zahojí pupínky, vyčistí póry a odstraní odumřelé kožní buňky. Pokožku zhydratuje a zvlhčí.

Mícháte na míru olejíčky? Jak vás to napadlo?

Po téměř 30 ti letech, kdy se věnuji profesionálnímu make-up artu a setkala jsem se s mnoha ženami a dívkami jsem zkratka došla k tomu, že v mém salonu se snažím o osvětu v peci o pleť pravé nejméně zatěžujícím způsobem. A možná mne k tomu přiměl i fakt, že já sama v podstatě cely svůj život o svou pleť pečuji tímto způsobem.

Proč zrovna olejíčky?

Miluji oleje a éterické oleje pravě pro jejich terapeutické a pěstící účinky. Ale míchám i pleťové vody, peelingy, masky, másla a různé mastičky….vše je nabité výživnými vitaminy a prospěšnými mastnými kyselinami.

Čím jsou pro pokožku přínosem?

Pokožka je úzce spjata s prokrvenou škárou, tudíž vše co na ni naneseme, se krví dostane do celého těla (organismu).

Je to trend také v zahraničí?

Rozhodně – lidé více prahnou po zdravém životním stylu a více se zajímají, nechtějí být jen masou neinformovaných oveček. Navíc kult mládí a přirozeného půvabu je trend téhle doby a s tím je spjata i osvěta a pece o tělo, mysl i ducha 🙂

Vy sama je užíváte?

Ano a celá moje rodina také.

Co chemie ve vašich přípravcích?

Chemie je přeci všude kolem nás :), ale škodlivé látky nepřidávám. Přírodním konzervantem je např. Vitamin E, éterické oleje a podobně. Prostě není nutno zbytečně zatěžovat. Vždyť kelímek má malý obsah, který snad do půl roku stihne každý spotřebovat.

Dá se tedy říci, že jsou bio?

Ingredience nakupuji zásadně certifikované a v Bio kvalitě od těch nejprověřenějších dodavatelů, včetně bylin. Tudíž ano, jsou Bio.

A vy vyznavačkou bio životního stylu?

Nejsem ortodoxní vyznavačkou Bio životního stylu. Myslím, že to ani zcela nejde. Mám velkou rodinu, a jestli něco vyznávám, tak život v harmonii a to ne vždy jde snadno. Prostě čtu zadní etikety a zajímá mne co na sebe a do sebe já i moje rodina cpeme. Ale, i my zhřešíme a umíme si to užít.

Jak zjistíte, co vaše zákaznice pro pleť potřebuje? Děláte nějaký screening?

Většinou míchám na míru. Stačí mi klienta vidět, někdy stačí podrobně popsat. Ale mám i “uni” receptury vždy po ruce. Ne každý řeší potíže s pletí.

Jak se díváte na dekorativní zákroky, botox a spol?

To je každého věc. Neposuzuji a v zásadě neodsuzuji. Jen se přiznám, že se neubráním úsměvu, když se setkám s výsledkem na první dobrou přehnaným a za hranicí :))) často si říkám “Škoda “. Ale jinak je to pro mne ve světe, ve kterém se pohybuji každodenní záležitost a to nemám právo soudit a ani nechci.

Jak podle vás vypadá krásná žena? V čem její krása spočívá?

Harmonie … Po čtyřicítce je na naši tváři i těle vidět , kdo jsme a jak jsme žili. Ale co se týká krásy, tak to si myslím, že nic univerzálního neexistuje. Každý máme svůj uhel pohledu a potřeby. Já osobně miluji tu možnost proměny. Což není v rozporu se zdravou pokožkou. Dnes i líčidla existuji bez konzervantů a v Bio kvalitě. Zkrátka každá žena má šanci… Vlasy, make-up, oblečení.

Líbil se Vám náš článek?