Knižní tip: Marlena de Blasi, Tisíc dnů v Toskánsku

Obal zajímavé knihy Marlena de Blasi Tisíc dnů v Toskánsku, s recepty Toskánské kuchyněHořkosladký příběh doplněný originálními recepty toskánské kuchyně. Od autorky bestselleru Večery v Umbrii.

Americká šéfkuchařka Marlena de Blasi má dvě životní vášně – lásku a jídlo. Obojí nachází v míře vrchovaté v toskánské vesničce San Casciano dei Bagni, kam se přestěhuje se svým italským manželem Fernandem. Malebný toskánský venkov, kraj starých olivovníkových hájů a horkých etruských pramenů, je místem, kde hodlají najít ty pravé ingredience dobrého života.

Ve vesničce s pouhými dvěma stovkami svérázných obyvatel se nastěhují do primitivně zrenovované bývalé stáje bez telefonu, bez ústředního topení a s malinkou kuchyní. Jejich nový život se v podstatě jen velmi málo liší od života, který zdejší venkované vedou již celá staletí. Sklízejí hrozny na vinicích, sbírají jedlé kaštany, chodí do lesa na houby a ručně trhají olivy…

Tisíc dní v Toskánku je román plný lahodných zemitých chutí stejných jako tradiční toskánská kuchyně a okouzlí všechny čtenáře, kteří chtějí poznat skutečnou duší Toskánska. Kniha je doplněna autorčinými recepty klasické toskánské kuchyně.

Webové stránky vydavatele

 

Líbil se Vám náš článek?