Knižní tip: Lisa Anselmová | Život v Paříži, můj splněný sen

Knižní tip: Lisa Anselmová | Život v Paříži, můj splněný sen -obal knihyNewyorčanka Lisa žije dlouhá léta se svou svéráznou matkou, která má na dceru velký – možná až moc velký – vliv. Teprve když matka zemře, si Lisa uvědomí, že si vlastně nevybudovala žádný osobní život.
Ve snaze o změnu zaměří Lisa pozornost na svou oblíbenou destinaci – Paříž a impulzivně si tam pořídí byt. Ocitá se v roli běžné obyvatelky města, o němž se domnívala, že jej zná, ale její středoškolská francouzština stačí tak nanejvýš na to, aby si dokázala koupit chleba v boulangerii na rohu. Rychle zjišťuje, že život tu nebude jen šňůra pikniků u Seiny; všechno od navazování vztahů po starosti s bytem je jiné. Přišla sem ale hledat štěstí a nemůže se jen tak vzdát. Spokojenost přece stojí za to, aby o ni člověk bojoval, ne? Život v Paříži, můj splněný sen je příběhem pro každého, kdo si kdy připadal ztracený či zoufalý, avšak sní o něčem víc. Tato upřímná biografie čtenáři přibližuje hledání smyslu života jedné (osamělé) ženy a to, jak ji dobré i zlé aspekty života v cizině naučily nebát se strachu, vážit si sebe samé a vytvářet si skutečný a trvale spokojený život ve Městě světla.

Více zde

Lisa Anselmová
Strávila většinu své kariéry ve vydavatelství časopisů, především jako kreativní ředitelka. Pracovala pro tituly jako Allure, Mademoiselle, InStyle nebo People. Vyzkoušela si také kariéru operní pěvkyně, ale nakonec dala přednost své touze vyprávět příběhy.

Anselmová začala jezdit do Paříže pravidelně před více než deseti lety – zpočátku kvůli reportážím z módních přehlídek. Brzy si tam ale našla přátele, až si tam pořídila vlastní bydlení.

V roce 2014 opustila zaměstnání a nyní dělí svůj čas mezi New York a Paříž, kde se věnuje psaní. Své zážitky shrnuje v knize Život v Paříži, můj splněný sen, která je otevřenou zpovědi ženy, jež hledá naději a klid ve městě, které miluje.

Líbil se Vám náš článek?