Knižní tip: Kraj padavých větrů

Kraj padavých větrůBěhem koncertu v idylických alpských lázních se z galerie zřítí muž přímo do publika – a je na místě mrtvý. Divák, na kterého spadl, také. Komisař Jennerwein se pouští do vyšetřování případu.

Byla to nehoda, sebevražda, nebo snad vražda? Prodírá se rozcházejícími se výpověďmi svědků, místní mezitím o události spekulují u piva a v horách fouká teplý alpský fén. Proč je najednou vážený majitel pohřební služby Ignaz Graseger tak nervózní? Souvisí to s faktem, že se komisař Jennerwein dostává na horkou stopu? Podle románu byl roku 2011 v Německu natočen úspěšný film Föhnlage – Ein Alpenkrimi.

více zde

Jörg Maurer
 se narodil v bavorském městě Garmisch-Partenkirchen. V Mnichově vystudoval germanistiku, angličtinu a divadelní vědy, později několik let pracoval jako učitel a také dva semestry jako vysokoškolský pedagog. Od osmdesátých let se věnoval rozhlasovému dramatu a divadlu jako režisér, kabaretiér i hudebník. V roce 2009 publikoval první detektivní román Kraj padavých větrů, ve kterém čtenářům představil jedinečné vyšetřovací metody komisaře Jennerweina. Za literární i dramatickou činnost získal několik významných ocenění.
Líbil se Vám náš článek?