KNIŽNÍ NOVINKY 2022 Z VYDAVATELSTVÍ FAMILIUM

Rok se s rokem sešel a Monika Kopřivová a její vydavatelství Familium opět nezahálí. V letošním roce se pustila do titulů, které jsou určeny ženám -maminkám, dětem, cestovatelům, ale i můžům.

Monika je autorkou knih „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“. Jde o otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku. Knížky, které se všude těší velké oblibě, byly dosud publikovány ve čtrnácti zemích, letos navíc vycházejí v Belgii, Chorvatsku, Litvě a dokonce i v jihoamerickém Chile.

Monika ale v rámci svého vydavatelství Familium vytváří další knihy. Každý rok jich vydává pouze několik, ale o to více se snaží, aby všechny tituly byly co nejvíce propracované a zajímavé. Mezi její nejznámější knihy patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“, „Časosběrná kronika naší rodiny“, „Jak rostu“, „Velká kniha vánočních detektivek“ nebo společenské hry „Jak to tenkrát bylo?“ či „Kouzlo Vánoc.“

Letos uvádí Familium uvádí na trh hned několik nových titulů. První z nich je dlouho očekávaná kniha „Maminko, vyprávěj“, která navazuje na bestseller „Babičko, vyprávěj“. Jedná se opět o vyplňovací knihu, do které může maminka zachytit příběhy ze svého života. Svým obsahem a designem ale tentokrát cílí na mladší, maminkovskou generaci. Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí.

Další novinkou je titul „Cestuj!“ originální kniha pro všechny cestovatele, která umožnuje plánovat a zaznamenávat výlety po Evropě a po celém světě. V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání, kam byste se chtěli podívat a co byste chtěli ochutnat. Ilustrované mapy jednotlivých evropských zemí a všech světových kontinentů vám nabídnou dostatek inspirace.

Vydavatelství Familium navíc letos připravilo i dva nové tituly dalších autorů.

„Tajemství řádu arboriánů“, jejímž autorem je Ivan Bauer, je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Kniha je určená dětem od 11 do 15 let a přináší příběh party dětí, které pátrají po tajemství starého řádu arboriánů. Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager.

„Stopy na cestěje ukrajinský bestseller z roku 2018, který vyšel jako první kniha Valerije Markuse. Ten se jako výsadkář účastnil bojů na východě Ukrajiny hned na začátku vypuknutí rusko-ukrajinské války (2014). Román se dočkal více než deseti vydání a je považován za jedno z nejlepších uměleckých děl zpracovávající téma války na Ukrajině. Přináší silnou zkušenost dramatických událostí, které čtenář může prožít téměř jako očitý svědek. Emoce se prolínají s fakty, neuvěřitelné příběhy každého jednotlivého vojáka s novodobým bojem ukrajinského národa jako celku za svobodu a důstojnost. Kniha navíc obsahuje několik desítek QR kódů, které prostřednictvím fotografií a videí přenesou čtenáře mezi skutečné lidi a příběhy na frontě.

Vice informací o jednotlivých titulech naleznete níže.

Knihy lze zakoupit na www.familium.cz nebo u dobrých knihkupců.

Cestuj!

Kniha pro všechny cestovatele

Plánujte a zaznamenávejte výlety po Evropě a celém světě

„Cestuj!“ je originální kniha pro všechny cestovatele, která umožnuje plánovat a zaznamenávat výlety po Evropě a po celém světě. V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání, kam byste se chtěli podívat a co byste chtěli ochutnat. Ilustrované mapy jednotlivých evropských zemí a všech světových kontinentů vám nabídnou dostatek inspirace.

Zároveň si můžete na mapě označit všechny země, do kterých jste už zavítali. Je zde prostor pro sepsání nejzajímavějších zážitků z jednotlivých cest, můžete přidat fotografie, vstupenky nebo suvenýry. A samozřejmě můžete u každé země označit v mapě i konkrétní místa, která jste navštívili.

Kniha „Cestuj!“ je určena pro všechny z vás, kdo rádi objevujete nová místa a nové země. Ať už cestujete s rodinou, ve dvou, s přáteli nebo sami. Stane se přehlednou kronikou vašich cest, která vám umožní zavzpomínat si se svými blízkými, co jste vše viděli a prožili. A současně vám pomůže plánovat další dobrodružství.

Doporučená prodejní cena: 590 Kč vč. DPH, www.familium.cz

ISBN 978-80-88333-30-2 Formát: 30×30 cm 132 stran

Maminko, vyprávěj

Kniha pro předávání příběhů

Kniha Maminko, vyprávěj je originálním dárkem pro vaši maminku. Jedná se o vyplňovací knihu, kde maminka může zachytit příběhy ze svého života. Kniha obsahuje řadu pečlivě vybraných otázek, například o maminčině dětství, o jejích rodičích a prarodičích, o tom, kam chodila do školy, s kým se kamarádila nebo jaké to bylo, když se jí narodily děti.  Najdete zde ale i dotazy týkající se jejích snů, zálib nebo životních zkušeností.

Kniha navazuje na úspěšný bestseller Babičko, vyprávěj. Svým obsahem a designem ale cílí na mladší, maminkovskou generaci. Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí. Kdo si vzpomene na mončičáka, céčka, dívčí památníčky, walkmana nebo časopis Bravo? A na dobu, kdy neexistovaly autosedačky, děti se nemusely v autě vzadu poutat a magnetofonové kazety se převíjely tužkou?

„Maminko, vyprávěj“ je vyjádřením zájmu o hlubší poznání života vaší maminky a zároveň i poděkováním za péči a podporu té nejdůležitější osoby ve vašem životě. Vyplněné příběhy se stanou cenným pokladem pro celou rodinu a kniha bude inspirací pro další povídání o maminčiných zážitcích.

Doporučené prodejní cena: 549 Kč vč. DPH, www.familium.cz

ISBN: 978-80-88333-26-5  Formát: 25×30 cm  132 stran

Stopy na cestě

Valerij Markus

Tento ukrajinský bestseller vyšel poprvé roku 2018 jako první kniha Valerije Markuse. Ten se jako výsadkář účastnil bojů na východě Ukrajiny hned na začátku vypuknutí rusko-ukrajinské války (2014). Román se dočkal více než deseti vydání a je považován za jedno z nejlepších uměleckých děl zpracovávající téma války na Ukrajině. Přináší silnou zkušenost dramatických událostí, které čtenář může prožít téměř jako očitý svědek. Emoce se prolínají s fakty, neuvěřitelné příběhy každého jednotlivého vojáka s novodobým bojem ukrajinského národa jako celku za svobodu a důstojnost. Kniha navíc obsahuje téměř sto QR kódů, které prostřednictvím fotografií a videí přenesou čtenáře mezi skutečné lidi a příběhy na frontě.

Valerij Markus (*1993) je ukrajinský výsadkář, armádní kronikář, bloger a cestovatel, veterán rusko-ukrajinské války. Účastnil se bojů o města Slovjansk a Debalceve, Kramatorsk a Šachtarsk v Doněcké oblasti. Autor příspěvků a videí na Facebooku a Youtube, především o událostech z války na Donbasu. V současné době opět bojuje proti Rusům za svobodu Ukrajiny.

ISBN 978-80-88333-29-6

Doporučená prodejní cena 490 Kč bez DPH, www.familium.cz

Formát: 170 x 240 mm

Tajemství řádu arboriánů

Tajemství řádu arboriánů je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Lucka, Patrik a Honza chodí do osmé třídy v malém českém městě. Jednoho dne narazí na znamení, která zde zanechal starý řád arboriánů. Kam vedou jejich stopy a copak tak vzácného mohli lesní mniši uschovat? A proč se v městečku začala pohybovat skupina osob? Odhalí parta mladých přátel tajemství řádu arboriánů nebo je předběhne někdo s nekalými úmysly?

Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager. Text je psán moderní čtivou formou a svižným jazykem přístupným pro dnešní mladou generaci.

ISBN 978-80-88333-31-9

Doporučená prodejná cena 447 Kč bez DPH, www.familium.cz

Formát: 170 x 240 mm

Kniha je určena dětem od 11 do 15 let.

zdroj foto. archiv spol.

Líbil se Vám náš článek?