Kam se vydat na návštěvu u našich západních sousedů?

Přemýšlíte, kam ve zbytku své letošní dovolené, popřípadě v sezoně roku příštího? Německá turistická centrála představuje stovku nejoblíbenějších turistických cílů okem zahraničních návštěvníků Německa. Nejsou daleko, výběr je takový, že uspokojí jakýkoli zájem, vkus, zálibu… Přibližně 15.000 hostů ze 30 zemí vybralo v období mezi prosincem 2021 a červnem 2022 na online portálu Německé turistické centrály (DZT) své nejoblíbenější turistické destinace v Německu. Výsledek – Aktuální žebříček TOP 100 je zveřejněn pod https://www.germany.travel/en/top-100/travel-attractions.html Nejvíce hlasů získal vítěz z minulého roku, Miniatur Wunderland v Hamburku. Také zábavní park Europa-Park v Rustu obhájil své druhé místo. Na třetím místě žebříčku se poprvé umístilo město Rothenburg ob der Tauber. Na dalších místech následoval zámek Neuschwanstein, zábavní park Phantasialand v Brühlu, hlavní město Berlín, národní park Černý les, Muzeum kriminalistiky v Rothenburgu ob der Tauber, město Drážďany a Údolí řeky Mosely.

Paní Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT, komentuje: „žebříček TOP 100 již 10 let poskytuje turistickým destinacím a památkám v Německu přehled o jejich mezinárodní popularitě a oblíbenosti. Hojná účast v anketě je zároveň důkazem úspěšnosti značky Turistická země Německo v mezinárodní konkurenci.“ Návštěvníci webové stránky www.germany.travel mohou již od roku 2012 v období hlasování označit obzvláště zajímavé a doporučeníhodné turistické cíle. DZT poté sestaví žebříček TOP 100. Vedle celkového pořadí jsou výsledky ankety rozděleny do jednotlivých skupin: světové dědictví UNESCO, města, „highlighty“ měst, přírodní highlighty, zábavní parky, zoo, muzea, národní parky, regiony, hrady a zámky.

Svoji volbu můžeme navíc orientovat také podle programu kulturních společenských či třeba sportovních událostí, kterých se v Nemecku koná během sezony velké množství. Příležitostně jsou k dispozici i různá marketingová lákadla, jako byla např. v roce 2O22 akce „doprava a ubytování za 9,- EUR“. Vyplatí se průběžně sledovat informace Německé centrály cestovního ruchu (DZT), která o všech podobných turistických zajímavostech spolehlivě informuje.

Miroslav Navara/DZT

Líbil se Vám náš článek?