Kam s dětmi o víkendu?


Jarní počasí si s námi zahrává, ale nezůstávejte doma. Že nevíte kam vyrazit s dětmi? Sbalte si batůžky a vydejte se za zážitky na český venkov. V kouzelném prostředí pod bájnou horou  Blaník se nachází jedinečný ráj dětí a zábavy Farma-park Blaník s mnoha zvířátky a dětskými atrakcemi. Farma-park Blaník je ideálním místem pro rodiny, které si chtějí užít maximum zážitků.

Ráj dětí a zábavy se rozléhá na 10 ha v krásném kraji. Útulný areál nabízí desítky dětských her, atrakcí a výběh mnoha zvířátek, které si můžete i nakrmit, nebo se s nimi pomazlit. Jízda na koních zde není výjimkou. Nepřehlédněte: les nočních skřítků, dřevěný keltský hrad, Blanickou rozhledničku s velkou skluzavkou, jeskyňku s rytířskou zbrojí, obrovskou trampolínu a další zajímavá místa a atrakce.

Do Farma-parku Blaník nemusíte pouze na jeden den. V sousedství stojí Farma Blaník, kde máte možnost ubytování, občerstvení a dalších atrakcí. Ubytovat se můžete v krásných apartmánech anebo ekonomických pokojíčcích. Každý si najde pokoj dle svých preferencí. Součástí Farmy Blaník je také restaurace se zahrádkou. Na dvorku naleznete krytý bazén, dětské atrakce u jezírka a dětský svět v sýpce či malou farmu na půdě.  V rámci ubytování platíte vstupné do Farma-parku Blaník pouze 1x a platí Vám neomezeně po celou dobu pobytu.


Co nenajdete v zahraničí, najdete zde

Na Farmě Blaník se pořád něco děje. Zúčastněte se  tradičního stavění májky. Čekají vás kreativní májové dílničky, samozřejmě spousta zvířátek a mláďátek, jízdy na ponících, svatba oslů a mnohé další. Zvířátka můžete hladit i krmit na místě zakoupenými granulkami. Navíc možnost objednat si wellness s vířivkou a saunou či masáž. Aktuální výčet akcí a bližší informace naleznete na http://www.farmablanik.cz/akce.

Něco málo z historie Farmy Blaník

Obec Ostrov byla založena v roce 1411. První zmínky o ní ale pocházejí už z roku 1272, kdy zde na skále nad řekou Blanicí stála dřevěná tvrz. Název obce vznikl patrně podle rybníků, které ji obklopovaly. Rod rodiny Mančalů, z něhož pochází nynější majitelé Farmy Blaník, žije v Ostrově od roku 1802. Miloš Zapletal zde vyrostl u prarodičů. Byl tak svědkem nejen rozkvětu zdejšího statku, ale i jeho devastace po znárodnění v roce 1950. V roce 2000 statek s 30 ha pozemků koupil od dědice posledních majitelů a rozhodl se ho obnovit. Bývalý statek v Ostrově se proměnil v moderní rekreační a relaxační centrum nazvané Farma Blaník.  Rekonstrukcí stodoly vznikl malý hotel s restaurací, z bývalého obytného domu je penzion, malá stáj se proměnila v ubytovnu pro zaměstnance a koňáky, v sýpce vznikl konferenční sál. V areálu se může ubytovat více než 60 osob.

Potřebujete si odpočinout od stresu všedních dní? Chcete strávit víkend či dovolenou s rodinou nebo přáteli? Prožijte čas společně na Farmě Blaník. Načerpejte zde novou energii do dalších dnů a užijte si relax v přírodě. Každé vaše přání zde bude splněno.

Doporučení redakce – Farma Blaník je také ideálním místem k realizaci svatebních oslav nebo akcí a večírků.

Líbil se Vám náš článek?