Jak na nákup ojetého auta, který motocykl si zváží svého jezdce, co umí odhalit dopravní psycholog – a spousta dalších informací, které stojí za to vědět.

Nemusíte všechno vědět, na encyklopedické znalosti máme přece stroje. Tím tentokrát nemyslíme internetové vyhledávače. Ať totiž googlíte, jak chcete, hmotnost experta Josefa Šilera nebo spíkra Moniky Leové nenajdete. V rukávu máme řešení! Věděli jste, že se už vyrábí motocykl, který si vás umí zvážit? Tak na BMW R 1250 GS posadíme jednoho z nich a bude! Tak kolik váží ten náš Pepa?

Energií se má šetřit. Při testu SUZUKI VITARA IV. generace jsme dle palubního počítače uškudlili 0,6 l benzínu. Přepočteno na kalorie jde o denní spotřebu dvou pořádných chlapů (4000 kcal). Mohlo to být víc, kdybychom nemuseli jet brzda-plyn v rámci zkoušky jízdních asistentů. Taky se dalo vyhnout terénní a dynamické vložce, ale to byste, jako diváci, určitě nadávali – nic z jízdních vlastností byste si totiž neužili!

Kam by herec a scénárista Josef Vrtal vzal svoji milou v roce 1994? Do Cordoby. Ne do Španělska, ale do stejnojmenného sedanu, který byl jedním z jeho prvních aut. 14-palcové disky a 75 koní působí úsměvně, ale na začátku devadesátek to byl hit. Dnes by expert Pepa manželku svezl taky v Seatu, tedy spíše v CUPRA. Ostrá ATECA se chlubí 19-palcovými ALU a 300 koňmi! Styl kapoty i síla pod ní je přesně tou kombinací, kterou muži akceptují, ženy milují.

Na tři z pěti reakčních zpoždění při ovládání auta má vliv duševní stav řidiče. Těžko ho posoudí laik, na to existuje dopravní psycholog. Ale i spolujezdec nebo traťový komisař leccos pozná, když je ten za volantem pod tlakem miliónového závodu! Jedna soutěžící o sobě před jízdou tvrdí, že je za volantem sprostá a agresivní – Třeba jí to pomůže k výhře ŠKODY KODIAQ NA ROK!  Tak co, budete jí držet palce?

Nad dopisy diváků: Jeden z vás, Miloš píše: ,,Koupil jsem z bazaru ojeté Audi Q5 2,0 TFSI DSG údajně prý v perfektním stavu. Manželka měla radost. Bohužel jen 2 měsíce. Pak praskl automat, servis vyčíslil opravu na 100 000 Kč. Teď se dohadujeme s bazarem, který nechce uznat skrytou vadu. Poraďte.“ – Na podobné dotazy odpovíme reportáží, kde se dozvíte, čím se řídit při NÁKUPU OJETÉHO AUTA.  A věřte, že zjištěné tipy se vám můžou hodit!

Další díl pořadu Autosalon je opět plný novinek a zajímavostí, které zkrátka musíte vidět. Zažít a zkusit.

Sledujte Autosalon ve čtvrtek 6. prosince ve 20:15 na Prima COOL a v repríze 8. prosince v 8:00 na TV Prima.

Líbil se Vám náš článek?