ITÁLIE – MOŘE, SLUNCE, SPORT, POHODA, RELAXACE 

Převážně hornaté území, vlídné pláže, příjemné středomořské subtropické podnebí, rozvinutý cestovní ruch a tisíce spokojených turistů proudících každoročně tímto směrem – to je Itálie.

Italská pláž s lehátky a slunečníkyŘím, hlavní město Itálie, bylo založeno před více než 2 700 lety a úspěšně láká milovníky dějin na bohatou historii, která se zde objevuje doslova na každém kroku. Itálii ale také proslavil třeba Shakespeare, který město Veronu v severní Itálii, zasadil do své slavné tragédie Romeo a Júlie, nebo také známý svůdce Casanova. Ale i ten kdo zrovna nestojí o historii, si v Itálii najde to své.

OSTROVY ITÁLIE

Italské ostrovy jsou doslova rájem všech, kteří touží po odpočinku, překrásné přírodě, vodních hrátkách i dokonalém ubytování v moderních komplexech, které splní svým klientům každé přání.

SARDÍNIE

Druhý největší ostrov Středozemního moře s dávnými dějinami nuragské civilizace, jejichž stín neustále potkáváte v podobě kamenných věží ve tvaru komolého kužele, soch a dalších artefaktů. Sardínie je místo romantických schůzek, orchidejí, průzračného moře a vynikající místní kuchyně.

SICÍLIE

Symbolem Sicílie je nejen dosud činná sopka Etna, množství antických památek, ale i závan tajemné mafie. Sicílie, to jsou vyhrocené emoce, silná rodinná pouta i gastronomický ráj. Sicílie jen čeká, aby vám nabídla kousek ze své pestrosti a barevnosti.

ELBA

Když se řekne ostrov Elba, vybaví se většině lidí místo nuceného exilu Napoleona Bonaparte. Elba je ale také místem skvělých pláží, horské krajiny i úžasného podmořského světa. Na své si zde přijdou vášniví vyznavači potápění, horské cyklistiky i historických souvislostí.

Tento článek pro Vás připravila cestovní agentura Monika
Cestovní agentura Monika nabízí široký záběr pobytových i poznávacích zájezdů napříč zeměpisnými pásmy i zákaznickými tužbami. Máte-li zájem objevit ty nejlepší místa Itálie a zároveň toužíte po dokonalém zákaznickém servisu a prověřených oblastech. Kontaktujte prosím specialisty CA MONIKA, kteří Vám velice rádi vyjdou vstříc.

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?