Hradozámecká noc na zámku Kratochvíle

Zámek Kratochvíle s vodním příkopem za svitu večerního slunkaPoslední prázdninovou sobotu..

se otevírají České hrady a zámky se západem slunce. Hradozámecká noc, která se letos uskuteční 29. srpna přináší návštěvníkům pestrý program. Patří k nim i zámek Kratochvíle.

Hlavní program bude soustředěn na ostrovním parteru za vilou. Nabídne návštěvníkům originální výstup slovutného provazochodce Saltimbanga v podání Divadla T.E.J.P. a jeho loutek, ukázku a následně i výuku tanců renesance skupinou Regii Caroli regis, koncert raně barokní hudby Ty spíš duše moje a nejlepší ohňovou choreografii v České republice -skupinu Palitchi.

Zámecká zahrada bude slavnostně nasvícena živými ohni a svíčkami, v jejích koutech budou připravena pro návštěvníky malá i větší zastavení v podobě živé renesanční hudby.

V zahradním domku Markéta bude ukrývat “zastavení s vůněmi”. Návštěvníci se seznámí s vůněmi, které se používají na výrobu parfémů. Zároveň bude během večera vytvořena speciální vůně “Pro Baldassara” (Baldassar Maggi z Arogna byl architektem, který zámek Kratochvíle navrhl a postavil).

Při návštěvách kostela bude možnost tichého rozjímání při živé hře na varhany (Mikoláš Troup) a vystoupeních souboru renesančních fléten Harmonia. Návštěvníkům bude představen nově instalovaný oltář Klanění Tří králů.

V patře vstupní věže zámku zazní renesanční a lidová – Poetická kratochvilka v podání Divadla PNUtí.

Hradozámecká noc bude ukončena historickým ohňostrojem.

Zámek Kratochvíle
  • Otevírací doba:
    • duben a říjen 9:00 – 12:00 a 13:00 -16:30 pouze o sobotách, nedělích a svátcích
    • květen a září 9:00 – 12:00 a 13:00 – 16:30 denně mimo pondělí
    •  červen až srpen 9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:30 denně mimo pondělí
    •  v době od 1. listopadu do 31. března, je zámek Kratochvíle pro veřejnost uzavřen.

Webové stránky zámku