Gastrovylety.cz Vás zvou na výlet za první kostkou cukru do Dačic

[slideshow_deploy id=’966’]

Malebné městečko které dalo světu kostku cukru

Dačice- Čechy nebo Morava..

[caption id=”attachment_974″ align=”alignleft” width=”150″]Státní zámek Dačice Státní zámek Dačice, muzeum první kostky cukru[/caption]

Zámecký park Dačice

když se ocitnete uprostřed historického centra, tohoto malebného jihočeského městečka, které ale leží již na historicky daném území jihozápadní Moravy, na první pohled Vás zaujme budova státního zámku. V této stavbě ze šestnáctého století můžete absolvovat prohlídkovou trasu tohoto renesančního zámku, navštívit muzeum s expozicí o Dačicích a také samozřejmě o výrobě první kostky cukru. Také se zajisté rádi projdete romantickými zákoutími zámeckého parku.

Památník kostky cukru…

IMG_1218CBpo prohlídce zámku vás zajisté napadne, kde vlastně může být. A stačí se vydat jen pár metrů od zámku k místnímu kostelíku, u kterého je od roku 1983 kamenná památka na tento sladký vynález.

 

Za vším hledej ženu…

jak vlastně kostkový cukr vznikl? Manželka ředitele místní cukrové rafinerie se zranila při     sekání cukrové homole. Shodou okolností, zrovna když manžel měl na návštěvě úředníky z rafinérie. Zraněná žena svého muže vyzvala, aby vymysleli jednodušší formu podávání cukru, a tak zapříčinila prvotní impulz k vynálezu kostkového cukru. Daleko více se dozvíte v dačickém muzeu.

Z Dačic až na kraj světa…

Mariánský sloup v Dačicích
Mariánský sloup v Dačicích

trošku nadnesený nadpis, ale opravdu toto malebné městečko nabízí velké množství zajímavých výletů do okolí, jen tak namátkou, Jindřichův Hradec, kde můžete navštívit a ochutnat likéry v rodinné likérce Hills, o které si můžete více přečíst v našem článku zde.

zaujme Vás také jistě muzeum čokolády v Táboře, exotická farma kde se dozvíte vše o lamách a velbloudech na kterých se i povozíte více zde.

 

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

Kam dál…

 

Jindřichův Hradec
Historické město a ochutnávka v likérce Hills
Jindřichův Hradec

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Líbil se Vám náš článek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *