Gastro Food Fest Litoměřice 2014

Gastro food fest

Nad Zahradou Čech..

se jako mávnutím kouzelného proutku rozjasnilo a dopolední smutné, sychravé počasí se rázem proměnilo v příjemný barevný podzimní víkend. Dobrá práce pořadatelů, dalo by se říct 🙂 A Festival dobrého jídla Gastro Food Fest v Litoměřicích mohl zvesela začít.

Stará garda AKC

Druhý ročník festivalu..

měl opravdu co nabídnout. Od dobrot místních dodavatelů, přes zábavnou kuchařskou show  po degustační menu gastronomických podniků z okolí. Své zastoupení zde nalezla i asociace kuchařů a cukrářů, u které nás velmi zaujala prezentace ,,Staré gardy” s výstavou historických kuchařek a hlavně s výborným pohankovým tatarákem. Ideální skloubení starých receptů s moderní gastronomii a zdravým životním stylem. Každý ze stánků nabídl něco zajímavého! Americké palačinky, šťávu z čerstvě rozseknutého mladého kokosu, Království piva, Švýcarský Raclette a mnoho dalšího.

Děti na hrad

Děti se vydaly na hrad..

Pro nejmenší gastro hosty byl připraven celý pavilon, nazvaný ,, Děti na hrad”, kde si mohli pod vedením zkušených asistentů vaši drobečkové hrát a skotačit, zatímco vy jste degustovali festivalové speciality.

Kuchařské šou

Festival jak má být..

bohatý doprovodný program byl plný známých osobností,vystoupili  například Radek Šubrt, Marek Svoboda, Daniela Šinkorová…

Po celém areálu jste mohli najít informační stánky, kde Vám ochotné slečny rádi poradili, poskytli program s plánkem celého areálu a také k zakoupení plastový příbor. V těchto stáncích jste si také mohli směnit koruny za oficiální platidlo festivalu tzv. Liťák.

Organizátoři znovu předvedli velmi dobrou práci, vše klapalo jako na drátkách a tak se již dnes těšíme na příští ročník.

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

 Fotogalerie

Líbil se Vám náš článek?