Festival dobrého jídla…Gastro Food Fest Litoměřice

na fotce je hosteska v kuchařské čepici s logem festivalu gastro food fest v Litoměřicích

Za dobrým jídlem na festival..

Poslední říjnový víkend nepatřil pouze volebnímu klání ale hlavně dobrému jídlu a pití.  V Litoměřicích se konal historicky první ročník gastronomického festivalu Gastro Food Fest. A i příroda byla této akci nakloněna, a tak návštěvníky, festivalu na výstavišti Zahrada Čech, přivítalo krásné babí léto.

na obrázku je řada lahvových piv lokálních výrobců v expozici na festivalu gastro food fest v LitoměřicíchHned za branami areálu mé srdce poskočilo radostí, když mi v rukách přistál kelímek s výborně připravenou kávou, jejíž vršek pokrývala hustá ale zároveň jemná a celistvá mléčná pěna, malovaná krásnými vzory. Dobrá práce baristy, nás potěšila a navnadila na další festivalové zážitky.

Vyřezávání ovoce (carving) na gastro food festivaluPo celém areálu jste mohli najít informační stánky, kde Vám byli připraveni vždy ochotně poradit a byl  zde k zakoupení program s plánkem celého areálu a také plastový příbor. V těchto stáncích jste si také mohli směnit koruny za oficiální platidlo festivalu tzv. Liťák.

Areál pro děti na gastro food festivalu v LitoměřicíchExpozice byli rozděleny do několika sekcí, od vinného světa či pivnice, přes bar, kavárnu, gusrmánský svět až po farmářskou vesničku. Zapomenuto nebylo ani o naše nejmenší gurmány, pro které byl připraven dětský koutek plný atrakcí.

Vystoupení kuchařů na gastro food festivalu v LitoměřicíchBohatý doprovodný program byl plný známých osobností, a zajímavých prezentací např. retro vaření, hmyzí speciality, kuchařská šou Roberta Zatloukala a Zdeňka Polreicha,mohli jste se zúčastnit také školy vaření a mnoho dalšího.

Stánek farmářské vesničky s domácími sirupy na gastro food festu LitoměřiceV halách jste mohli ochutnat speciality místních gastronomických provozů a ve farmářské vesničce jste si mohli koupit například výborné domácí sirupy, nebo také poctivý český česnek a mnoho dalšího. Možná jsem zde čekal větší zastoupení místních farmářů a regionálních výrobců ale rozhodně návštěva festivalu Gastro Food Fest v Litoměřicích stála za to, organizátoři odvedli rozhodně velký kus dobré práce a přejeme festivalu hodně úspěchů do příštích ročníků.

pro gastrovylety.cz Zbyněk Metelka  Foto: Lenka Žáková

 Gastro food fest obrazem: