Duhová paleta zájezdů pro české cestovatele

Polská CK Rainbow míří výrazně na český trh

informuje předseda představenstva Rainbow Maciej Szczechura

Že jste název Rainbow (z angl. –duha) na českém turistickém trhu ještě nezaznamenali? To nepřekvapí – jde totiž o cestovní kancelář, která na našem trhu dosud masivně zastoupena nebyla. Přichází však zásadní změna. V těchto dnech se Rainbow představila – prostřednictvím české CK GO Afrika, jejího zástupce pro Česko a Slovensko – českým agenturám a novinářům v Praze s tím, že letos hodlá výrazně posílit své zastoupení v České epublice. Projekt pro sezonu 2024 přijeli podrobně demonstrovat Maciej Szczechura, předseda představenstva CK Rainbow a Andrzej Tokarczyk, ředitel její agenturní a franšízové sítě. K osvětlení detailů přispěl osobně také Tomáš Plánka, ředitel CK GO Afrika.

Rainbow odstartovala svou nabídku poznávacích zájezdů – s několika autokary – před 33 lety. Dnes představuje třetí největší cestovní kancelář v Polsku. V některých kritériích však na tamním trhu zaujímá místo první – např. její podíl poznávacích a exotických zájezdů dosahuje 54 % z celkové polské nabídky a na prvním místě stojí i co do procenta spokojených klientů. Čistě poznávacích zájezdů v režii Rainbow se od roku 2011 zúčastnilo více než 1 milion 160 tisíc turistů. Na český trh cestovní kancelář poprvé vstoupila v roce 2021, do těchto dnůtu dosáhla tržeb ve výši cca 100 milionů Kč.

doplňují Andrzej Tokarczyk, ředitel agenturní a franšízové sítě Rainbow a Tomáš Plánka, ředitel CH GO Afrika

Rozšíření angažmá CK Rainbow na trhu v České republice s sebou přinese řadu novinek. Se zájezdy s českou klientelou začnou jezdit i čeští průvodci. Rainbow nabídne v Česku celkem 19 typů zájezdů, jež obsadí čeští turisté. Zájezdy v sezoně 2024 začnou být vypravovány charterovými lety i z Česka – počítá se s přibližně 11 tisíci zájemci. Atraktivní příležitostí jsou programy, označené „7+7“, skládající se z týdne poznávacího a týdne odpočinkového, zpravidla na osvědčených plážích. Nebude chybět ani odpočinek na lodi.Velké zdokonalení pro sezonu 2024 zaznamenal také elektronický systém spolupráce českých agentur, nabízejících zájezdy Rainbow v Česku, zvaný Travella. Spočívá především ve výrazném zjednodušení a využití výhod postupující digitalizace.

Co o sobě říká CK Go Afrika, která připravila prezentaci CK Rainbow v Praze? „Specializujeme se na dovolenou a safari v Keni a okolních státech východní Afriky. Nabídku tvoří safari v nejznámějších parcích a rezervacích, spojené s pobytem na jižním pobřeží Keni – nejkrásnější plážové destinaci Afriky – Diani Beach. Oblíbený je také trek za horskými gorilami ve Rwandě, výstup na nejvyšší horu Afriky – Mt. Kilimanjaro, či výstup na Mt. Keňu. Nechybí safari v Tanzanii a pobyty na Zanzibaru.

Od roku 2015 jsme generálními představiteli polské cestovní kanceláře Rainbow pro Českou a Slovenskou republiku. Díky tomu jsme schopni našim klientům nabídnout kvalitní zájezdy do celého světa za skvělých podmínek. Příprava a realizace každého zájezdu je pro nás individuální záležitostí, která nás baví. Našim klientům poskytujeme pravdivé informace, založené na dlouholetých zkušenostech našeho týmu a spolehlivou znalosti toho, co nabízíme. Naše vlastní nabídka není příliš široká, vždy než přidáme novou destinaci, musíme ji nejdříve důkladně osobně poznat. To však neznamená, že si u nás nevybere každý, i ten nejnáročnější zákazník. V tom se právě můžeme spolehnout na našeho polského partnera. Naším mottem je: nejde nám o to být za každou cenu největší, naším cílem je být nejlepší…

To je nepochybně zásada, která si právěm zaslouží respekt a vzbuzuje důvěru….(Více na rainbowtours.cz)

Miroslav Navara