Dřevěná lávka u hradu Veveří patří mezi vítěze vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2015

Vítěze vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2015 vyhlásila ve čtvrtek 22. října v Kostelci nad Černými lesy Nadace dřevo pro život. Spolu s dalšími sedmi stavbami uspěla i dřevěná lávka u hradu Veveří v Jihomoravském kraji, kterou nechal postavit podnik Lesy ČR.
lávka na hrad VeveříV jubilejním pátém ročníku se o přízeň veřejnosti ucházeli pouze vítězové ankety z minulých let. Sečteno bylo 13 867 hlasů. Ty rozhodly.
Dřevěná lesní lávka ve Veveří je od roku 2007 součástí přístupové cesty od zastávky lodní dopravy na hrad. Patří mezi stavby, které zaujmou přírodním materiálem i přirozeným umístěním do členitého terénu v okolí hradu. Pěší i cyklisty převádí na 80 metrech přes meandry místního potoka Veverky.
Další dřevostavby, hřiště, roubené domy a jiné objekty ze dřeva začnou jejich tvůrci přihlašovat do anketního ročníku 2016 už 1. listopadu. Výsledky oznámí pořádající nadace na jaře 2016. Rozhodne veřejnost i odborná porota. „Za Lesy ČR nominujeme novou dřevostavbu krajského ředitelství v Českých Budějovicích. Věříme, že uspěje,“ uvedl obchodní ředitel podniku Radovan Srba.

Líbil se Vám náš článek?