DOBA CÍSAŘSKÁ aneb KAREL IV. v jabloneckém muzeu skla a bižuterie

medailonky v muzeu skla a bižuteriePro návštěvníky Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je na poslední lednový víkend, kdy mají děti pololetní prázdniny, připraven mimořádný program k 700. výročí narození českého krále a římského císaře KARLA IV.

Program se skládá z panelové výstavy, kterou zapůjčilo Národní pedagogické muzeum a Knihovna J. A. Komenského v Praze, a tvůrčí dílny, v níž si všichni budou moci vyrobit skleněný medailonek a stylovou krabičku v podobě pokladničky. „Už od začátku roku nabízíme také pracovní list Najděte sklo z doby Karla IV., s nímž mohou návštěvníci v muzejních expozicích po celý rok hledat repliky skleněných pohárů a číší z karolinské doby a soutěžit o hodnotné ceny“, informuje muzejní pedagožka Jaroslava Novotná.

Speciální program k výročí Karla IV. potrvá pouze od pátku 29. do neděle 31. ledna od 9 do 17 hodin a koná se za podpory Ministerstva kultury ČR. Program včetně výroby medailonku je v rámci běžného vstupného do muzea. Pokud si někdo přijde pouze vyrobit medailonek, zaplatí 30,- Kč.

Muzeum skla a bižuterie
Na obrázku skleněný džbán znázorńující ptáka v expozici výstavy figurek v muzeu skla a bižuterie Jablonbec nad Nisou

Toto unikátní muzeum Vám ve svém článku Skleněná krása, aneb tradice žije, přiblíží naše kolegyně Lenka Žáková