Do kina:filmová událost podzimu Sicario

Sicario: nájemný vrah

plakát s upoutávkou na film Sicario: nájemný vrah

Režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Požáry) natočil kritický emoční thriller o pohraničních drogových válkách plný intrik, korupce a pokřivené morálky.

Idealistickou agentku FBI [Emily Blunt] pověří důstojník elitní vládní operační skupiny [Josh Brolin], aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám.Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí [Benicio Del Toro] se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila.

Když arizonská agentka FBI a šéfka zásahové jednotky Kate Macer (držitelka Zlatého glóbu Emily Blunt) objeví dům smrti mexického kartelu, její šokující nález má rozsáhlé následky v osobní i globální úrovni. Kate je pověřena, aby se připojila k tajné operaci vedené záhadným kolumbijským agentem známým pouze jako Alejandro (Benicio Del Toro, držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Traffic – nadvláda gangů, 2000) a zvláštním agentem Mattem Graverem (Josh Brolin, držitel nominace na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Milk, 2008). I když se Kate snaží sebe samu přesvědčit, že stíhá zločince ve jménu spravedlnosti, ocitá se v temném srdci tajného bojiště, na kterém se střetávají nemilosrdné kartely, zabíjením posedlí úkladní vrazi, ilegální tajní američtí špióni a tisíce nevinných lidí.

Sicario: nájemný vrah
V kinech od 29.10.2015

Rozeklaná americko-mexická hranice se nyní potýká s nejpalčivějšími problémy naší doby – drogami, terorem, ilegálním přistěhovalectvím, korupcí a rozmáhající se latentní kriminalitou – které děsí lidi na obou stranách hranice. Film Sicario je o akci zpravodajských služeb, která má za úkol prosadit pravidla tam, kde se jimi nikdo neřídí.

Režisér Denis Villeneuve říká: „Sicario je silnou výpovědí o operacích pololegálních agentů a mexických kartelech. Ale je to také příběh o Americe, o střetu idealismu a realismu při řešení problémů jiných zemí“.

Vznik filmu

Scénáristu Taylora Sheridana, rodilého Texasana, který vyrůstal v době, kdy ještě bylo cestování jižně od hranic běžné, toto téma vždy lákalo. Sheridan proslul jako herec, zejména svou rolí zástupce šerifa Davida Halea v seriálu „Zákon gangu“. Jeho zvídavost ho přivedla zpět k jeho kořenům a začal se zajímat o vznik zakázaných pásem v posledních deseti letech. Byl svědkem zániku jedinečné interkulturní hranice v podobě, v jaké ji znal z dob svého mládí.„Uvědomil jsem si, že tohle Mexiko už neexistuje, Mexiko, do kterého jste si mohli kdykoliv zajet, je pryč. Stalo se z něj současné místo, kde neplatí žádné zákony.“, říká Sheridan. „Současně jsem si uvědomil, že jsem nikdy neviděl film o změnách života v severním Mexiku, o vládě drog a korupce, o militarizaci kartelů a o způsobu, jakým mašinérie americké vlády řeší tyto problémy, které se šíří až za hranice.“Dodává a zve Vás do kina.