Divadlo:Juraj Herz se vrací na Jezerku s komedií Dědicové

Divadlo Na Jezerce:Dedicove_Miroslav Etzler Denisa Pfauserova_foto Ivan KahunDivadlo na Jezerce naděluje svým divákům další komediální titul. Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Pro pražskou nuselskou scénu ji nazkouší oceňovaný režisér Juraj Herz. Premiéru výtečné  komedie s názvem Dědicové s Miroslavem Etzlerem plánují na Jezerce 17. března 2016.

„Není to obyčejná hra, je to černá komedie a takové mám rád“, říká o chystané novince Juraj Herz – originální tvůrce, který má na svém filmovém kontě takové snímky jako Petrolejové lampy, Holky z porcelánu, Spalovač mrtvol či Upír z Feratu. Teď se Juraj Herz vrací na Jezerku potřetí, po úspěšných inscenacích “Petrolejové lampy” a “Sklenka sherry” zinscenuje    komedii Alaina Kriefa “Dědicové”.

Divadlo Na Jezerce_Dedicove_Juraj Herz_foto Ivan Kahun“Přečetli jsme společně asi dvacet pět textů, ale po prvním přečtení komedie Dědicové mně Juraj telefonoval s otázkou, kdy může začít zkoušet,”prozradil principál Jezerky Jan Hrušínský ”Ve hře jsou výborné herecké příležitosti a mám radost, že do našeho hereckého souboru poprvé vstoupí Miroslav Etzler,” dodal. Herecké obsazení je doplněné Terezou Němcovou, Kristýnou Hrušínskou, Martinem Sittou, Martinou Hudečkovou a dalšími.

Hra začíná tím, že dědicové se sejdou v bytě zesnulého fotografa Pascala. A smutek začne odkrývat různá tajemství. Jak se zdá, poslední vůle neexistuje, a tak rodina bez skrupulí přejde k rabování, protože dědit chtějí všichni! A když se kromě přítelkyně nebožtíka přihlásí ještě milenka, a do toho přijde instalatérka opravovat plynový kotel, začne jít opravdu do tuhého.

Dědicové se představí premiérovému publiku Divadla na Jezerce v režii Juraje Herze 17. března 2016. Další  novinkou Divadla Na Jezerce, která se na jaře začne zkoušet, bude dlouho očekávaný Shylock v režii Radka Balaše s Milanem Kňažkem v titulní roli.  Hra bude mít na Jezerce českou premiéru 28. dubna 2016.

Divadlo Na Jezerce
 • Na Jezerce 1451 140 00 Praha 4 – Nusle
 • GPS souřadnice: 50°3’28.959″N, 14°26’41.055″E
 • Divadlo Na Jezerce leží ve stejnojmenném nuselském parku
 • METRO: několik minut chůze od stanice METRA C – Pankrác
 • TRAMVAJ: zastávka linky č. 11 POD JEZERKOU v Nuselské ulici a blízko od tramvaje č. 18 – zastávka NA VESELÍ
 • BUS: zastávka linky č.188 JEZERKA (jede od stanic METRA C Pankrác, METRA A Strašnická a Želivského) – zastávka na znamení
 • Pokladna divadla otevřena:
  •  Pondělí – pátek 13:00 – 19:00
  • Sobota – neděle jen v hrací dny 18:00 – 19:00 Hodinu před začátkem představení
 • tel: 261 224 832

Oficiální webové stránky