Den ptactva v Zoo Ostrava

Datel černý v ZOO Ostrava Den ptákůV sobotu 2. dubna zveme všechny Sýkory, Dudky, Pěnkavy a další nositele ptačích příjmení do ostravské zoologické zahrady, kde se uskuteční tradiční oslavy svátku všech opeřenců. Tento den budou mít zvýhodněné vstupné do zoo a pro všechny bude připraven doprovodný ptačí program.

V 10:00 hod. se mohou zájemci zúčastnit speciální procházky se známým ornitologem Otou Závalským spojené s kontrolou ptačích budek.

Areál ostravské zoologické zahrady leží v lokalitě Velkého ostravského lesa. Díky přírodnímu charakteru některých jeho částí je útočištěm i pro volně žijící ptactvo. Patří mezi ně i řada tzv. doupných ptáků, kteří zde hnízdí v dutinách stromů. Často využívají i náhradní dutiny – hnízdní budky, kterých je v areálu nainstalovaných více než stovka.

Přírodní kosmetika pro děti

Přírodní BIO kosmetika a drogerie pro dětiTa nejjemnější přírodní péče pro citlivou pleť Vašich dětí

Více zde

Vzhledem k tomu, že v tuto dobu ještě nejsou na stromech listy, lze ptáky pozorovat relativně snadno. Některé ptačí obyvatele ostravské zoo si můžete prohlédnout už nyní na videu. Stálým druhem je i největší zástupce šplhavců datel černý (viz foto). Ornitologická procházka začne u výukového centra zoo a potrvá zhruba hodinu. Pro snadnější pozorování ptáků doporučujeme přinést si s sebou dalekohled, příp. určovací klíče a atlasy.

Mezi 11. a 16. hodinou budou pro všechny připraveny ve výukovém centru zoo a jeho okolí aktivity a soutěže na ptačí téma: poslouchání ptačích hlasů, poznávání ptačího peří a ptačích vajec, výstava budek ad.

Nositelé ptačího příjmení budou mít tento den zvýhodněné vstupné do zoo. Pokud se prokáží občanským či jiným průkazem s fotografií, zaplatí zlevněné mimosezónní vstupné.

Mezinárodní den ptactva, který připadá na 1. dubna, se slaví již od r. 1906, kdy byla podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva.

ZOO Ostrava
  • Michálkovická 197, 710 00 Ostrava
  • GPS: 49°50’36.688″N, 18°19’10.615″E
  • Z dálnice sjezd 365 Ostrava – Hrušov.
  • Pro návštěvníky z řad motoristů jsou k dispozici tři parkoviště
  • trolejbusem:
    • č. 104 (výchozí zastávka Náměstí republiky) trolejbusem
    • č. 106 (výchozí zastávka Hlavní nádraží) s přestupem na trolejbus č. 104 na zastávce Revírní bratrská pokladna
  • Vstup se psem:NE
Líbil se Vám náš článek?