Den díkuvzdání, aneb dík za dobrou úrodu…

Den díkuvzdání v Chýnově
Den díkuvzdání v Chýnově

Včera neděle byla, včera byl krásný den…

Slunečné nedělní podzimní odpoledne 6.10. 2013 patřilo v jihočeském městečku Chýnov přátelskému setkání lidí, co mají rádi poctivé domácí jídlo a pití. Konala se zde totiž akce s názvem “Den díkuvzdání” a my s Gastrovýlety jsme zde přece nemohli chybět.

Akce se konala na statku manželů Svobodových, kteří otevřeli dveře do svého domova všem dobrým lidem a společně s dalšími nadšenci připravili pohoštění a zábavu nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti.

 

Koláče jako talíře
Koláče jako talíře

Kdo přišel včas, mohl si pochutnat na domácím krůtím vývaru, pečeném kůzlečím mase s křenem, hořčicí a chlebem a dýňovém nákypu. Také se zde prodávali domácí koláče velké jak talíře,domácí dýňový džus, kteří všichni přítomní moc chválili (my jsme ho ovšem neměli možnost ochutnat – došel ještě před tím, než jsme přijeli). Moc nám ovšem zachutnalo borůvkové pivo z minipivovaru Pacov. Jeho příjemně osvěžující chuť nám při parném odpoledni dodala potřebnou energii. Také jsme ochutnali pohankový dort s bezinkovou marmeládou a nejen my, ale všichni kdo jej ochutnali se olizovali až za ušima.

Děti jsou radost, aneb dětem pro radost…

Velbloud nebo kůň?
Velbloud nebo kůň?

Odpolední program, ale patřil hlavně dětem. Ty zde měli spoustu možností jak se zabavit. Náš malý gastrovýletník Adámek (můj 5-ti letý synovec) si vlastnoručně vyrobil dřevěnou lodičku, pohladil si kozičky, koťátko, lamu, velblouda a dokonce se povozil na koni. Pro děti také bylo připraveno loutkové divadlo s pohádkou O Smolíčkovi Pacholíčkovi. Děti byly tak zaujaté příběhem, že téměř ani nedýchali a pro nás dospělé, kteří jsme pohádku shlédli, to bylo zajisté milé zavzpomínání na naše dětská bezstarostná léta…

 

 

O příštím ročníku vás budeme včas informovat a doufám, že se na této milé akci uvidíme a u nějaké dobroty si popovídáme, o tom, jaká byla letošní úroda 🙂

 

Pro gastrovýlety Lenka Žáková

 

 

 

Líbil se Vám náš článek?