Darujte dětem každý den dárek

Obal zpěvníku PÍSNIČKA JAKO DÁREKAsi se všichni shodneme, že bychom měli dětem každý večer před spaním přečíst nějakou tu pohádku na dobrou noc. Pro ty z vás, kteří oplýváte nadáním a dětem namísto čtení zpíváte, vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci se Společností Pavla Jurkoviče zpěvník se sympatickým názvem PÍSNIČKA JAKO DÁREK. A dokonce pro nás, talentem nepolíbené, je ke knížce přibaleno CD se všemi písněmi, které ve zpěvníku naleznete.

Začátkem března pokřtili kmotři Milena Steinmasslová a Jiří Pavlica v moderních prostorách Café Jedna ve Veletržním Paláci v Praze zmíněnou knihu Pavla Jurkoviče. Tento významný český hudebník titul rozpracoval a napsal všechny písničky, kterých je celkem 30, ale dílo už nestihl dokončit, neboť na začátku února 2015 náhle zesnul. Ale protože si během své dlouhé pedagogické kariéry získal mnoho příznivců a přátel a samozřejmě rovněž jako pedagog vychoval mnoho žáků, chopili se tito iniciativy. Na jaře roku 2016 byla založena Společnost Pavla Jurkoviče, která začala ve spolupráci s nakladatelstvím Portál připravovat vydání knihy.

křest zpěvníku PÍSNIČKA JAKO DÁREKNa vzniku CD se podíleli jak Jurkovičovi žáci jako Jan Hádek, Jan Pirner a Martin Rudovský, tak i další přizvaní hudebníci: Jana Semerádová, Jitka Nešverová, Hana Brachová, Tomáš Král a také dětský pěvecký sbor Radost Praha. Tato sestava a především samotné Jurkovičovy písničky daly vzniknout velice kvalitnímu výslednému dílu. Písničky v knize pak doplnily doprovodnými ostinaty lektorky České Orffovy společnosti – Lenka Pospíšilová a Jana Žižková. Ilustracemi zpěvník doplnila Edita Plicková a úvodní text napsala Eva Hurdová, která s Pavlem Jurkovičem vedla stejnojmenný seminář, který se po několik let opakoval právě v prostorách nakladatelství Portál.

Písničky jsou určené zejména dětem v mateřských školách, jsou vhodné jako dárek maminkám, tatínkům a prarodičům, i ke zpívání na besídkách a vystoupeních.

Dle TZ Zbyněk Metelka

Koupit knížku zde

Křest zpěvníku PÍSNIČKA JAKO DÁREK