Cyklistické putování krajem kvetoucí révy

Vinaři z Velkých Němčic..

Logo akce Cyklistické putování krajem kvetoucí révy po otevřených vinných sklepech Starovic, Křepic a Uherčic vás srdečně zvou na další ročník cyklistického putování po otevřených sklepech s názvem “Kraj kvetoucí révy”. Ten letošní s pořadovým číslem sedm se uskuteční 6. června. Na jeho účastníky čeká kromě otevřených sklepů s možností ochutnávky také cykloturistický výlet a kulturní program přibližující práci vinařů a historii vína.

Loňský ročník se podle předsedy Sdružení vinařů Velké Němčice Jaroslava Samsona velmi vydařil. “Účastníkům se líbil jak hlavní, tak doprovodný program, ponechání vlastních dopravních prostředků v bezpečí otevřených sklepů a možnost cestovat mezi obcemi zdarma kyvadlovou dopravou a dostatek času, který vinaři věnovali hostům,” vypočítává Samson.

Vlastní akce je rozdělena do dvou částí..

První část – cyklovýlet..

Na obrázku turisté při Cyklistické putování krajem kvetoucí révypo tematické trase akce v délce cca 30 km. Návštěvníci budou mít možnost se projet na vlastním kole či kolečkových bruslích, ale mohou i pěšky po cyklotrase vedoucí kvetoucími vinicemi o celkové ploše 215 ha. Z vyhlídkových bodů cyklotrasy si prohlédnou zajímavá místa v blízkém či vzdáleném okolí, nebo mohou popojet ze sklepa do sklepa na skleničku a popovídat si s přáteli.

Druhá část – kulturní..

je zaměřena na účastníky, kteří se chtějí věnovat ochutnávce a nákupu vína v otevřených sklepech. V průběhu akce se seznámí s jedním z nejdůležitějších období vývoje révy vinné a to je kvetení vinic. Dále pak s architekturou otevřených sklepů, s vinařskými tradicemi a technologiemi, ochutnají kouzlo naší přírody a chuť lahodného moku a dalších produktů révy vinné.

ochutnávka vín ve sklípku při akci Cyklistické putování krajem kvetoucí révyTradičně je připraven doprovodný program. Při nasbírání potřebného počtu razítek z otevřených sklepů se účastníci mohou zúčastnit slosování o hodnotné ceny a postoupit do celostátní soutěže s Nadací Partnerství. Organizátoři také připravili soutěž “Vytáhni štupr a vyhré”, prohlídku velkoněmčického kroje a další doprovodné zážitky. Návštěvníkům zahraje muzika a zazpívají mužáci.

Start: Start je z infocentra u Rodinného vinařství U Samsonů Velké Němčice, nebo z libovolného otevřeného sklepa zapojeného do projektu v obcích Velké Němčice, Uherčice, Starovice a Křepice.

 

Cyklistické putování krajem kvetoucí révy

Plakát k akci Cyklistické putování krajem kvetoucí révy

  • 6.6.2015 9:30-20:00
  • Startovné: 150,- Kč/os., děti do 15 let zdarma
  • Občerstvení: zajištěno v otevřených sklepech
  • Doprovodný program: v otevřených sklepech
  • Ubytování je připraveno v obcích a blízkém okolí.