Costa Coffee 2017 – začněte nový rok s kvalitní kávou

Jedinečný Flat white

Pro kterou kávu byste byli ochotni udělat snad cokoliv? Pro Flat white! Kdo ho nikdy neochutnal, nepochopí. A kdo ho byť jen jednou zkusil, rázem se mu změnil život. Flat white v oblíbených kavárnách Costa Coffee v sobě snoubí pořádnou porci jedinečné kávové směsi Mocha Italia (celých 21 gramů!) a mléka, které kávě dodá šmrnc a krémovou jemnost, ale zároveň nezastíní její aroma. Flat white nabízí dokonalý poměr kávy a poměr mléka.

Odkud se Flat white vzal? Do celého světa se rozšířil z Austrálie a Nového Zélandu, kde byl poprvé připraven v 80. letech 20. století. S přibývajícími roky se neustále „vymazloval“ a ladil k dokonalosti, až se z něj stal fenomén mezi kávami.

V oblíbených kavárnách Costa Coffee připravují Flat white ze tří shotů espressa (doppio) extrahovaných stejně dlouho jako ristretto a dolévá se teplým mlékem s pěnou, která vytvoří na povrchu cca 0,5 až 1cm vrstvu. Oko každého milovníka kávy potěší nápaditý a originální obrázek na mléčné pěně vytvořený složitou technikou latte-art, která spočívá v umění baristy nalít správně mléko s mikropěnou do kávového nápoje tak, že se na něm vytvoří nádherný obrazec.

Karamelová a kokosová Mocha

Milujete vůni kokosu, která ve vás probouzí představu tropických dálek a exotické dovolené? Nebo jen stěží odoláte příjemně táhlému zlatavému karamelu? Vyzkoušejte nové sezónní nápoje oblíbených kaváren Costa Coffee – Karamelovou a Kokosovou Mochu. Šálek espressa se sametově jemnou horkou čokoládou, bohatou mléčnou pěnou a navíc provoněnou kokosem nebo karamelem. Zjistěte, který z kávových nápojů vás více osloví a který se stane vaší novou závislostí. 

Kvalitu nápojů zajišťuje jedinečná kávová směs Mocha Italia denně testovaná jedním z největších kávových odborníků – Gennarem Pellicciou. Ten dokáže rozlišit téměř 1 000 kávových chutí, proto si nechal svůj jazyk pojistit na 10 miliónů liber.

Dokonalý hruškový koláč

Cítíte tu vůni nasládlých hruštiček a skořice, která se line z trouby? Jako byste byli doma. Jenže vás kroky dovedli do kaváren Costa Coffee, kde vám naservírují poctivý hruškový koláč. Vaše voňavé představy se rázem stanou skutečností. Lehoučké piškotové těsto pokryté slabou vrstvičkou tvarohového krému a čtvrtkami slaďoučkých hruštiček vám dokonale zpříjemní každodenní shon a zároveň bude skvělým doplněním vaší oblíbené kávy připravené z jedinečné kávové směsi Mocha Italia.

Skvělé minidonuty

Snažíte se žít zdravě? Proto byste neměli zapomínat, že k tomu patří si taky jednou za čas zamlsat, abyste uspokojili chuť na sladké. Dokonalým společníkem vám budou mini donuty z oblíbených kaváren Costa Coffee. Ano, čtete správně, jsou opravdu mini, takže pak nemusíte mít žádné výčitky. Vláčné a nadýchané těsto s příjemně sladkou polevou a šálek voňavé kávy z lahodné směsi Mocha Italia představují ideální snídani.

Začnete den s úsměvem. Zajděte si s partnerem, kamarádkou, s dětmi nebo klidně sami do vámi vybrané „Costy“. Pobočky najdete nejen po v Praze, ale i v Brně, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové nebo Teplicích.

Líbil se Vám náš článek?