Cestování aktuálně na veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

Přehled nabídky turistických destinací všech kontinentů, ale samostatně i Česka představí tuzemští a zahraniční vystavovatelé na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Uskuteční se ve dnech 15. – 17. března t. r. na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Jako každoročně nebude chybět ani bohatý doprovodný program s potřebnými tématy pro odborníky i širokou veřejnost.

Expozice veletrhu HOLIDAY WORLD přinesou informace jak o tradičních, tak i zcela nových destinacích a kapacitách, například z italského ostrova Elba, nejnavštěvovanějšího Chorvatska s jeho vyhledávanými lákadly, podobně ze Slovinska, představí se však i vzdálenější, exotické destinace jako Peru, Indonésie či Japonsko. Po delší odmlce se vrací do Letňan také Srí Lanka.

Veletrh REGION WORLD nabídne nejkomplexnější přehlídku turistických lokalit, trendů a novinek z území České republiky. Nepochybně zaujmou inspirativní expozice, zahrnující všechny rozmanité typy dovolených, portfolio nabídek toulavých zájezdů po naší zemi, ale také přehledy atraktivních míst v jednotlivých krajích. Statut partnerského regionu pro rok 2024 získal Moravskoslezský kraj.

První veletržní den – 15. března – bude vyhrazen odborné veřejnosti, pro niž je připraven atraktivní doprovodný program. Proběhne např. 12. ročník konference a vzdělávací platformy Fórum cestovního ruchu, pořádané agenturou CzechTourism. Bude se zabývat aktuálními i budoucími výzvami turismu, které zásadně ovlivňují požadavky a představy zahraničních i tuzemských návštěvníků České republiky. Od loňského tématu udržitelnosti se konference posune k segmentu ESG (Environmental, Social and Corporate Governance), součástí programu bude i panelová diskuze, týkající se aktivního a lázeňského turismu a jejich aktuálních trendů.

Ve stejný den se uskuteční 5. ročník MBM Tourism Prague – akce, umožňující osobní obchodní jednání profesionálů. Potřetí se během veletrhů Holiday a Region World bude udělovat prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2023/2024 a to v kategoriích Nejlepší turistický produkt, Inovativní marketingová komunikace, Nejlepší e-projekt a Nejlepší udržitelný projekt. O to, jaký kraj si Češi loni nejvíce oblíbili, se u příležitosti konání veletrhů soutěží v anketě Kraj mého srdce, pořádané redakcí portálu Kam po Česku ve spolupráci s ABF, a.s. Záštitu této iniciativě udělila Asociace krajů ČR. Hlasovat pro svou oblíbenou lokalitu mohou zájemci do konce února. Vítězové převezmou své ceny během doprovodného programu první den konání mezinárodního veletrhu.

Současně s veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se koná také 15. ročník výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a 7. ročník výstavy lodí a vodních sportů FOR BOAT. Tyto dvě souběžné akce – v souladu s vývojem cestovního ruchu za dramaticky se měnících ekonomických podmínek v posledních letech – přitahují do Letňan další tisíce návštěvníků. Více na www.holidayworld.cz.

Miroslav Navara/TZ