Velbloudí farma – gastrovylety.cz vás zvou za exotikou do jižních Čech

[slideshow_deploy id=’714’]

Ze sedla velblouda jihočeskou krajinou…

Myslíte si, že není možné narazit při procházce jihočeskou krajinou na velblouda? Ne, nezbláznil jsem se, nedaleko historického města Tábor se po pastvinách prohání velbloud dvouhrbý i jednohrbý, spolu se skupinkou lam a koníků. A to na exotické velbloudí farmě Žanety Krátoškové.

Farma zaujme hlavně děti, které se zde zábavnou formou dozví vše podstatné ze života všech zvířecích obyvatel farmy. A není jich málo, kromě velbloudů si zde prohlédnete lamu alpaku, lamu krotkou, kozičky, koníky, prasátko göttingenské, a můžete si zakoupit čerstvě nadojené mléko od kraviček.

Všechna zvířata jsou krotká, velmi přátelská a zvyklá na lidi, takže se opravdu nikdo nemusí bát. Paní majitelka svá zvířátka velmi dobře zná a své bohaté zkušenosti s chovem a výcvikem získala na farmách v Austrálii.

foto_delsi_jizda-nahledFarma nabízí projížďky na velbloudech ve dvou variantách, buďto kratší v areálu farmy a nebo delší vyjížďky do terénu. Dále je možné objednat si pro skupinu zábavný program na farmě. Nebo se můžete vydat na lama-treking s lamou na vodítku.lamatreking3-nahled I když paní majitelka plánuje pravidelné víkendové programy na farmě, zatím je potřeba se vždy před příjezdem telefonicky domluvit na Vaší návštěvě. Což neplatí pro zakoupení mléka přímo ze dvora.

Dále je na farmě možné zakoupit velbloudí suvenýry a romantické duše si určitě užijí možnost přespání na farmě v tzv. Jurtě – tradičním obydlí kočovných kmenů centrální Asie a středního východu.

Farma pořádá různé akce pro veřejnost, o kterých vás na našich stránkách www.gastrovylety.cz budeme pravidelně informovat.

Návštěva velbloudí farmy je zážitek pro celou rodinu, na kterou jen tak nezapomenete a navíc se dozvíte spoustu zajímavostí ze světa těchto velkolepých zvířat.

[nggallery id=6]

Velbloudi.cz

Kam dál:

Kontakt
 
Záhostice 38
39155, Chýnov
Táborsko
Zobrazit na mapě

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *