Budoárové focení – každou ženu udělá krásnou

Myslíte si, že jste na odhalené fotky stará, silná, s celulitidou? Pletete se. Budoárové focení je přesně tím posilovačem sebevědomí, které potřebujete a důkazem, že každá žena může být krásná.

Nemusíte se bát, že byste se v ateliéru musela svlékat. O nahotu v tomto případě opravdu nejde. Spíš o to, jak uvolněná dokážete být, když odstraníte všechny vrstvy, které vás svazují. Kouzlo budoárové fotografie spočívá v tom, že na snímcích je přesně vidět jen to, co jste ochotná ukázat, o to větší napětí a náboj si ale ponechávají. Nechte fotografa pohrát si se světlem a stínem, ve kterém se bude odkrývat vaše skutečné já. Kromě toho, že budete mít dokonalou památku, možná se díky umění fotografa o sobě dozvíte víc, než jste si myslela. Troufněte si být sexy. Stačí jednou, a jakmile si ten pocit užijete v atelieru, už nebudete chtít být jiná ani v reálném životě. Proč budoárové fotografie milují muži a touží po nich? Protože takové snímky zachycují jejich partnerku přesně takovou, jakou byla před lety. Sexy, smyslnou a bez starostí s tím, kdo uvaří večeři a vyplní složenky. Tedy múzu, se kterou chtěli kráčet životem. Bez ohledu na změněné křivky, není čas od času dobré si to připomenout? Pro vás by to mělo být dostatečným motivem, proč si nechat svůdné snímky udělat a do atelieru se objednat. Pokud pro svého muže nechcete ztratit kouzlo, mělo by to být právě proto…

Nejlepším důkazem toho, že budoárové focení opravdu funguje, jsou vzpomínky žen, které jej absolvovaly. Tady jsou pocity dvou z nich. Autentické, bez příkras.

Kateřina, 41 let vysvětluje: „Vždycky jsem chtěla mít krásné a sexy fotky. Proto jsem dala na radu kamarádky a objednala se do vyhlášeného ateliéru na budoárové focení na www.fotoprome.cz. Faktem je, že jsem poměrně plachá, takže čím víc se blížil termín mého focení, měla jsem strach a chtěla to celé zrušit. Před kým bych se jako měla odhalovat? A nebude to trapné? Dneska se svým obavám jen směji, ono to bylo celé jinak. Budoárové fotky nejsou žádné sprosté fotky, ale já sama je považuji za esenci ženskosti v té nejryzejší podobě. Jak celý můj den D probíhal?

Asistentka z atelieru mi vysvětlila, že je lepší s focením začínat ráno, v době, kdy je pleť čerstvá, takže nástup do atelieru jsem měla na devátou hodinu. Mohla jsem si dát panáka na kuráž, což jsem ale odmítla, protože jsem chtěla mít zážitky z celého dne ničím nezastřené. Předvedla jsem vizážistce i fotografce modely. Tedy spodní prádlo, které jsem si pro tuto příležitost koupila, společně jsme daly dohromady look, který bude s prádlem ladit. A šlo se na líčení. Tady jsem nechala vizážistce volnou ruku a nestačila se divit. Během hodiny jsem byla tak krásná, až se mi tajil dech. A pochopila, že moje snahy o sexy makeup, ve srovnání s tímto, už vždy vyjdou naprázdno. Moc se mi líbilo také to, že jsem se nemusela odhalovat celá, ale záleželo na tom, na kolik si troufnu. Nakonec jsem si troufla na ramínko, kolínko, atd… A s ohledem na to, že jsem byla v atelieru jen s fotografkou a ostatními dámami z týmu, nestyděla jsem se vůbec. Před mužem fotografem bych asi tolik odvážná nebyla. Celé focení jsem si užila, cítila se nesmírně žensky a pochopila, že není jednoduché na fotkách vypadat skvěle. Sice jsou úplně přirozené, ale vím, že mne bolel krk, který jsem podle požadavku natahovala, kloub lokte jsem měla pod sebou ležérně schovaný… žádná legrace. Vlastně si myslím, že modelky mají dost tvrdou práci. Ale výsledek je dokonalý. Fotky vypadají, jako by vznikly jen tak mimochodem, považuju je za umělecké ztvárnění sebe sama a jsem moc spokojená. Moje děti, i já sama, budu mít v budoucnu památku na to, že jsem byla opravdu krásná.“

Míša, 23 let vzpomíná takto: „Šla jsem na focení hned na devátou ráno, nervózní jako před maturitou :). Vzhledem k mému nízkému sebevědomí nemůžu ráno vyrazit mezi lidi bez makeupu, tak jsem přišla lehce nalíčená a vizážistka mě kupodivu neodlíčila, ale jen poupravila celkový dojem, tak jsem se trochu děsila toho, že můj amatérismus bude na fotkách vidět. Ale pravdou je, že mou snahu o dokonalý makeup poopravila tak, že na fotkách vypadá výborně. I to mi zvedlo sebevědomí. Nezanedbatelně. Nalíčení a učesání trvalo asi 20 minut, pak jsme se společně s fotografkou probraly tím, co jsem si přinesla s sebou – především prádlo a košilky, jak také jinak, že? Vybraly jsme několik kombinací a kolem desáté hodiny došlo na samotné focení. Musím říct, že fotografka vůbec nešetřila komplimenty, takže jsem se po chvíli začala cítit dost dobře a focení si užívat. Až na tu fyzickou náročnost! Opravdu nechápu, jak může někdo tvrdit, že modelky mají jednoduchou práci. Pochopila jsem, proč je takový rozdíl mezi profi fotkami a fotografiemi, které si cvaknete sama doma. Fotograf profesionální přesně ví, co změnit na pozici, aby vypadala přirozeně a sexy, vy byste si tak sama doma nikdy nesedla. Shrnutí? Ještě dnes se cítím jako po dlouhém cvičení v posilovně. Nakonec jsem se odvázala víc než dost, což bylo především profesionální atmosférou, která byla zcela uvolněná, pohodová a pak také tím, jak se vizážistka s fotografkou nenásilně snažily zvýšit mé sebevědomí. Slova jako dokonalost, talent, perfektní, úžasný výraz, nádherný úsměv, skvělá kůže – to mi prostě dělalo dobře, i když jsem si sama o sobě nikdy nemyslela, že by mne něco takového mohlo těšit a že bych takovým lichotkám mohla věřit. Nakonec mne také překvapila rychlost zaslání náhledů: Už druhý den jsem měla v mailu odkaz na cca 320 fotek, přičemž jich mělo být jen 100! 🙂 A myslím si, že je z čeho vybírat. Díky budoárovému focení jsem zjistila, že jsem sexy a víte co, komplexy, které jsem dosud měla, zahazuji. Jsem krásná baba a tohle vědomí mi už nikdy nikdo nevezme.“

Tipy produkční studia Alexandry Freiové 3(www.fotoprome.cz), na co byste měla být před vstupem do ateliéru připravena:

1. Pečlivě si vyberte Vašeho fotografa. Nedejte na různé slevové akce a podobně a raději si pečlivě prohlédněte práci a reference ateliéru. Fotografie přeci jen budou velice osobní a soukromé a je důležité nejen to, aby byly perfektní, ale abyste rovněž měla jistotu, že se s nimi nebudou bez vašeho vědomí dít žádné nepatřičnosti.

2. Počítejte s tím, že čas na přípravu i realizaci je poměrně náročný. Skoro jako byste seděla malíři modelem. Proto si vyhraďte dostatek času, ideálně celý den, abyste nebyla nervózní, že máte být už dávno někde jinde. Na snímcích by to bylo vidět.

3. Upřednostněte spíš dopolední focení, vaše pleť je ještě svěží, vy odpočatá – ve výsledku je to znát.

4. S makeupem si starosti nedělejte, profesionální foto studio vám jej zajistí na místě.

5. Na této fotografii hrají hlavní roli, podvazky, krajky i jehlové podpatky. Je dobré být na focení dobře vybavená, aby to stálo opravdu za to.

6. Nebojte se prostudovat, jak budoárové fotografie vypadají, v jakých pózách na nich ženy jsou. Nestyďte se ani doma trénovat. Budete se cítit lépe a máloco vás překvapí.

7. I když původně počítáte s tím, že vaše fotky budou sloužit jako dárek pro někoho, největší radost jimi uděláte nakonec sama sobě. Věřte tomu!

Foto: archiv www.fotoprome.cz