Bezstarostná dovolená

Znáte to – máte zarezervovaný parádní hotel ve vysněné destinaci, od nadřízeného schválenou dovolenou, nakoupených několik hříšně drahých plavek, ale stále ne a ne se dostat do té správné prázdninové nálady. Čím to je? Podle psychologů zejména proto, že většina lidí jednoduše neumí odpočívat. Přinášíme vám 5 ověřených tipů, které vám pomohou připravit se na dovolenou a nastavit všechny smysly na ničím nerušený oddych.

 

  • Připravte své tělo na prázdninový režim

Cestování a prázdninový režim vystavuje naše tělo mnohým nástrahám. Klimatizace v letadle, nervozita způsobená cestovní horečkou, jiný jídelníček či exotická strava, intenzivnější sportovní aktivity a dokonce i pobyt na slunci mohou nepřipravenému organismu způsobit nemalé problémy. Několik týdnů před odletem je proto vhodné zvýšit příjem vitamínů, zejména betakarotenu, vitamínu B a C a také probiotik.

  • Nechte svou mysl odpočívat

Před odjezdem na dovolenou si vyčistěte pracovní kalendář, dokončete rozpracované projekty, oznamte klientům i kolegům svou nepřítomnost a najděte za sebe zástup. Poproste kamarádku, aby vám chodila pravidelně zalévat kytky, a před odjezdem si ukliďte byt, abyste se nevrátili do nepořádku. Jen tak se vaše mysl odpoutá od povinností, které by vás mohly strašit během volných dní, a skutečně si odpočine.

  • Dejte si pauzu od technologií

Namísto surfování na sociálních sítích si přečtěte knihu, ke které se už od Vánoc nemůžete dostat. Oddych od technologií prospěje mysli i unaveným očím a pomůže vám utéct od reality, kterou by vám vaši přátelé pravidelně připomínali fotkami z kanceláře a odpoledních dopravních kolon.

  • Neplánujte si příliš mnoho aktivit

Snažíte se během pobytu procestovat celé pobřeží, vyzkoušet všechny plážové atrakce, každý večer vyrazit do jiného baru, protancovat noc a od rána obdivovat památky? To je možná důvod, proč se z dovolené vracíte domů unavená a vystresovaná. Určete si 3–4 hlavní aktivity, které chcete absolvovat, a ty si rozložte na celý pobyt. Takto nebudete v časovém stresu a zbývající program si můžete upravit podle aktuální nálady.

  • Starejte se o své zdraví

Bezstarostná nálada může vést k nepozornosti, a tak vám mohou lehce uniknout varovné signály těla, které na změnu prostředí někdy reaguje citlivě. Přibalte si proto do kufru léky proti střevním problémům a bolesti a krém na uklidnění spálené pokožky. Ženy si musí během letních měsíců dávat pozor také na bakteriální a kvasinkové infekce, které umí znepříjemnit každou dovolenkovou idylu. Samozřejmostí v hygienické tašce by proto měl být také intimní sprchovací gel, případně tablety na řešení už vzniklého problému. Kvasinkové a bakteriální infekce si u žen, které na ně trpí, vyžadují relativně přísný režim – dávat pozor na neprodyšné oblečení a měnit si mokré plavky za suché,“ vysvětluje gynekolog Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D, a dodává: „Důležité je zajistit populaci laktobacilů v pochvě, které udrží ostatní škodlivé bakterie ve správném množství. Toho dosáhnete prostřednictvím probiotik, které v sobě obsahují například Beliema Effect vaginální tablety. Laktobacily můžete podpořit také používáním Beliema Expert Intim Gelu nebo Krému, a to díky obsahu probiotické složky.“

Zdroj foto: archiv společnosti

 

Líbil se Vám náš článek?