Zvířata v ZOO Tábor si užívají první sníh

albín klokan v ZOO TáborOchlazení minulých dnů s sebou přineslo sněhové vločky poprvé také do níže položených míst Česka. Zatímco některé první sníh letošní zimy nepříjemně zaskočil, zvířata v ZOO Tábor si bílé venkovní výběhy přímo užívají. Některé druhy se nyní v Táboře cítí jako v zemi svého původu.

Typickým příkladem jsou tygři ussurijští, kteří pocházejí ze Sibiře. „V ZOO Tábor to nyní vypadá více jako v jejich domovině, tedy tajze východní Sibiře. I když stále máme co dohánět. Podle dnešních ranních meteorologických dat klesla teplota v sibiřské Chabarovské oblasti, odkud tygři pochází, na 15 stupňů pod nulu. Tomu se u nás ještě ani zdaleka neblížíme,“ usmál se zoolog ZOO Tábor Ondřej Kott.

Tygr v ZOO TáborNa prvním sněhu řádí ale také ostatní druhy, nejvíce lvi, pumy, medvědi, jeleni, daňci, vlci či kachny. Sněhovou nadílku si přišel prohlédnout také klokan rudokrký, který je ze své domovské Austrálie zvyklý na jiné teploty. Sníh ho zaujal z jiného důvodu. Zjistil, že se v něm dokáže perfektně skrýt. Táborský klokan je totiž albín a ošetřovatelům teď vždy chvíli trvá, než ho v zasněženém výběhu objeví. Schválně, jak dlouho to bude trvat vám. Přijďte si to sami vyzkoušet.

V listopadu a prosinci má ZOO Tábor standardně otevřeno každý víkend od 9:00 do 16:00. Mimořádně přivítá návštěvníky také v pátek 25. prosince a první den příštího roku, tedy v pátek 1. ledna 2016. I v tyto dny bude otevřeno od 9:00 do 16:00.

ZOO Tábor
  • specializuje na chov zvířat ohrožených vyhubením v Česku i ve světě
  • Vstup se psem: ANO
  • Tábor – Větrovy 10 ,390 02 Tábor 2

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?