Zvířata v Zoo Tábor si rekordní teploty užívají

Listopad bývá většinou měsíc, kdy některá zvířata utlumují svou aktivitu a připravují se k zimnímu spánku. Jiná naopak finišují se shromažďováním zásob, aby rychle se blížící zimu přežila ve zdraví. Tento životní cyklus dodržují nejen zvířata žijící ve volné přírodě, ale i ta chovaná v ZOO Tábor. V posledních měsících roku tak bývají výběhy některých zoologických zahrad opuštěnější než například v létě. V táborské zoo to ale neplatí.
Daňci se vyhřívají na slunci ve výběhu ZOO. Fotka ze ZOO v TábořeRtuť v teploměru v posledních dnech stoupá k rekordním hodnotám, výjimkou nejsou ani teploty přesahující 20 stupňů Celsia. Zatímco zvířatům ve volné přírodě, například včelám, to působí velké problémy, zvířata v ZOO Tábor si jedny z letošních posledních teplých paprsků slunce vyloženě užívají.
Zvířata teplé počasí samozřejmě oceňují. Nejvíc současné vysoké teploty těší naše jeleny a daňky. Už několikrát jsem je pozoroval, jak si lehnou na stráň a vyhřívají se,“ podotkl zoolog táborské zoo Ondřej Kott. Slunce láká ven také ostatní zvířata, kromě jiných i tygra Rockyho.
Teplý listopad přímo vybízí k výletům do přírody také lidi. Jedním z atraktivních cílů podzimních vycházek může být i ZOO Tábor, která je v listopadu otevřená každý víkend. Své brány mimořádně otevře také v pondělí a úterý (16. a 17. listopadu), kdy kromě slunících se zvířat návštěvníci speciální komentované krmení makaků, surikat, lvů, tygrů a medvědů hnědých.

ZOO Tábor
  • specializuje na chov zvířat ohrožených vyhubením v Česku i ve světě
  • Vstup se psem: ANO
  • Tábor – Větrovy 10 ,390 02 Tábor 2

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?