ZPRÁVY ZE ZOO: Ikona Zoo Praha-Richard oslavil 24.narozeniny

Na obrázku je gorilí samec Richard v ZOO PrahaV neděli 8. listopadu oslavil samec gorily nížinné Richard své 24. narozeniny. V pražské Zoo si pro něj připravili netradiční dort, který mu chovatelé předali v Pavilonu goril. Také návštěvníci se připojili k blahopřání vlastnoručně vyrobenými přáními.

Vedoucí gorilí skupiny, stříbrohřbetý samec Richard žije v Zoo Praha od dubna 2003. Již o rok později se stal otcem samičky Moji, historicky prvního mláděte gorily nížinné narozeného v českých Zoo. Od té doby stačil zplodit další čtyři potomky, z nichž poslední dva můžete vidět v pražské gorilí skupině – samečky Kiburiho a Nurua. V rámci narozeninových oslav pražská zoo připomněla i své aktivity na ochranu goril nížinných v Africe.Oslava narozenin Richarda v ZOO Praha

Richard se překvapivě, ne-úplně dobrovolně o svůj dárek rozdělil s celou svou gorilí skupinou. Na jeho zdraví mu slavnostně připil i Vít Lukáš, kurátor primátů, který poznamenal že většinou je to Richard, kdo vždy ostatním dárek sebere. Tentokrát si ale jeho dort užili ostatní. Je to přeci gentleman a o svůj dárek se s rodinou podělil.

Foto: Pavla Černovská/gastrovylety.cz

ZOO Praha

Oslava narozenin Richarda v ZOO Praha
IMG_4436
IMG_4728
IMG_4446
IMG_4726
IMG_4493
Richard ZOO Praha

U Trojského zámku 3/120

oficiální webové stránky