Zažijte Asii všemi smysly v Zoo Ústí nad Labem

[slideshow_deploy id=’4203’]

Cesta kolem světa , na řadě je ..

Plakátek na akci v ZOO Ústí nad Labem Cesta kolem světa -asieAsie, tak se jmenuje další pořad letošního cyklu v ústecké zoologické zahradě, který má postupně provést návštěvníky všemi světadíly. Koná se v sobotu 22. srpna od 10.00 hodin ve spodní části zoo poblíž pavilonu pro orangutany. „Program se bude týkat právě těchto asijských lidoopů, neboť si zároveň připomínáme Mezinárodní den orangutanů, který připadá na 19. srpna, ale zdaleka nepůjde jen o ně,“ prozrazuje mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Od 10.00 hodin jsou připraveny soutěže pro děti či vytváření obrazů z písku, které si děti mohou zakoupit a odnést na památku, 10 Kč z každého obrázku bude věnováno ústeckým orangutanům. „Této akce se v informačním stanovišti zúčastní i členové Koalice proti palmovému oleji, neboť s nadměrným pěstováním palmy olejné v Malajsii a Indonésii úzce souvisí úbytek životního prostředí orangutanů. Zájemci si mohou v průběhu celého dne zakoupit trička s „protipalmovou“ tématikou,“ sděluje vědecký pracovník zoo Stanislav Lhota.

ŇuňákV 10.15 hodin dostanou orangutani krmení formou tzv. enrichmentu, takže ukrytou potravu bude hledat nejen rodinka Ňuňákových, ale i orangutan Ferda, na kterého se přijede podívat jeho bývalý chovatel z pražské zoo Marek Ždánský se zajímavým povídáním. Ve 14.00 hodin vystřídá orangutaní rodinku jejich osmiletý potomek Budi, který si na schovaných dobrotách také jistě pochutná. Odpoledne je na programu vystoupení skupiny Kintari s ukázkou indonéských tanců ve stylových kostýmech včetně workshopu, takže si kroky a figury může vyzkoušet každý.

Další úchvatnou ukázkou bude čínský lví tanec v režii skupiny dračího tance z Prahy, kdy dva sehraní tanečníci svými pohyby vdechnou život exotické masce lva. „Odpolední program bude zpestřen také povídáním o Indonésii, o lidoopech, o ochranářských projektech, ale i o tom, jak svým spotřebitelským chováním ovlivňujeme tak dalekou zemi jako je Indonésie,“ prozrazuje ještě Věra Vrabcová.

[su_box title=”Zoo Ústí nad Labem” style=”bubbles” box_color=”#08f93c” title_color=”#110101″]

 • ZOO Ústí nad Labem Drážďanská 23, Ústí nad Labem
 • Pokladny otevřeny: od 9.00 do 18.00 hodin
 • Pavilony: do 19.00 hodin
 • Areál zoo: do 21.00 hodin
 • Vstupné
  • Dospělí: 120,- Kč
  • Děti (3 – 15 let), studenti (do 26 let), důchodci: 60,- Kč
  • Rodinné vstupné = 2 dospělí a 2 děti (3-15 let):310,- Kč
  • Děti do 3 let:zdarma
[/su_box]
Líbil se Vám náš článek?