Výlet za pokladem stezkou ,,s medem za medvědem” na zámek Konopiště

Do Benešova za medvědem..

holčička plní úkol na trase naučné stezky s medem za medvědemS příchodem prázdnin (2014) město Benešov otevřelo novou naučnou stezku vhodnou pro rodiny s dětmi. Děti by se na výletě neměli nudit a tady se opravdu nudit nebudou! Naučná stezka nazvaná ,,s medem za medvědem” bude bavit nejenom děti, ale i rodiče!

Poznejte krásy města a muzeum pro celou rodinu..

Holčička u panenky na výstavě v muzeuZačátek stezky je v informačním centru na Masarykově náměstí, kde získáte herní plán s deseti úkoly, za které děti získají fiktivní medy pro medvěda Jiřího a který Vás dovede až k pokladu v cíli. Nejprve Vás provede zajímavostmi Benešova.Torzo kláštera v Benešově na Karlově

Navštívíte zde nejstarší část města s impozantní zříceninou minoritského kláštera, zvonici na Karlově a muzeum, ve kterém si každý člen rodiny najde to své! Holčičky i jejich maminky budou nadšené z výstavy panenek Barbie, kluci a jejich taťkové se budou rozplývat nad modely aut v části muzea s retro expozicí. Fotografické nadšence zaujme rozsáhlá expozice věnovaná Československé fotografii a celá rodina se nakonec sejde v sekci moderního designu.

Vychutnejte si okolní krajinu v pohodlí ekovláčku..

Vyřezávaná socha medvěda ze dřeva na zámku KonopištěPo prohlídce města Vás herní plán zavede k ekovláčku, který má 15 zastávek a vyhlídkovou trasou se dostanete na zámek Konopiště, kde stezka pokračuje. Vláček stojí symbolických 20,-Kč na celý den a děti do 6-ti let ho mají zdarma.

Medvěd Jiří, daňci a hlavně poklad..

holčička krmí zvířátkaV Konopišťském parku se podíváte na pávy v Růžové zahradě, daňky, jelena a muflony v nové lesní obůrce naproti Staré Myslivně, a hlavně se seznámíte s medvědem Jiřím, který se na vás moc těší. Po splnění všech úkolů čeká na děti největší lákadlo, nalezení tajemné truhlice s pokladem. S touto  odměnou v infocentru v zámeckém parku ještě zapíšete do kroniky kolik medů jste pro medvěda Jiřího za plnění úkolů získaly a na facebookovém profilu zde můžete sledovat jak mu medy přibývají. Samozřejmě zde najdete veškeré informace o této stezce a o akcích, které se zde pravidelně pořádají. O těch Vás vždy budeme také informovat na naší hlavní stránce.

Poklad nalezen a jak domů?

Po dokončení všech úkolů, prohlídce zámku a zámeckého parku se můžete do Benešova vrátit opět ekovláčkem, který jezdí v intervalech 1,5 hodiny. Nebo se můžete vydat po červené turistické značce (cca.5Km).

Důležité informace:
plnění úkolů na naučné stezce pro děti v Benešově a na zámku Konopiště.  Na obrázku maminka s dcerou při plnění úkolů
Plnění úkolů na stezce nutí k zamyšlení
  • Doporučené bezplatné parkování v Benešově: na centrálním parkovišti v Táborské ulici (bývalá Táborská kasárna – Táborská ulice) nebo v Pražských kasárnách (Dukelská ulice)
  • Start stezky: Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí 230, Benešov – zde si vyzvedněte herní plán.
  • Otevírací doba TIC Benešov: po – pá: 09:00 – 18:00, so – ne: 09:00 – 16:00.

Závěrem všem velkým i malým cestovatelům přejeme spoustu skvělých zážitků, na  které s láskou budete vzpomínat a s medem se vracet za medvědem.

 

Čtěte také:

Jak připravit báječnou kávu? Vyzkoušejte Moka konvičku!

Také milujete onu vůni čerstvé kávy? Nadechnete se, zavřete oči a přenesete se na kávové plantáže daleko do pralesů Brazílie či Peru. Pěstování kávy ale rozhodně není žádná romantika. V každém zrnku se skrývá spousta práce, potu a úsilí domorodých pěstitelů, mnohdy pracující za mzdu rovnající se jednoho šálku kávy …

Srbsko – země dobrých lidí, skvělého jídla a lahodného vína

Navštívíme zde několik turisticky zajímavých lokalit a hlavně vinařství ležící na břehu řeky Tisa nazvané podle ní „Tiská perla“.

Jak nejlépe vyfotit unikátní památky

Doba letních dovolených je již sice za námi, ale i chladnější podzimní počasí vybízí k cestování. Babí léto je ideální dobou pro návštěvu tuzemských i cizokrajných měst.

Lázně Červený Kláštor

Areál obklopují vrcholky hor a skýtají tak příjemný klid a pohodu, jak pro relaxování a léčbu, tak také jako výchozí bod pro výlety do okolí s pestrou paletou ubytovacích služeb a kvalitní gastronomií.

7 nejnovějších trendů v mléčných výrobcích, které byste měli ochutnat

Mléko v sáčcích, krátká trvanlivost, omezený sortiment, absence výrobků pro speciální výživu. Takhle nějak by se daly charakterizovat mléčné výrobky v letech dávno minulých. Za poslední roky se ale tato kategorie potravin dostala na úplně jinou úroveň. Možná, že budete překvapeni, co všechno už se z mléka vyrábí.

Kutná Hora pro labužníky

Pestrá a pro český stát často určující historie – ale i mnoho cenných odkazů, které zanechala – probouzí v Kutné hoře jakýsi genius loci, atmosféru, kterou nelze opominout.

Mláďata v ústecké zoo

Zoo Ústí nad Labem se může pochlubit řadou nových mláďat, která se zde během posledních týdnů narodila. Některá z nich mohou návštěvníci pozorovat od prvního dne, ale u některých je potřeba trpělivost a trocha štěstí.

Pohled na smetanovu síň v pražském obecním domě

Dům, kde se zrodila Československá republika

Stručné dějiny rozhodujících událostí zrodu republiky v zemích Koruny české před sto lety se vešly na jednu pamětní desku, symbolicky osazenou pod plastikou, nazvanou Duch dějin na nároží naproti Prašné bráně. Turisté i Pražáci kolem ní chodívají, aniž by tušili, co to tam vlastně je. Turisté zpravidla proto, že je psaná česky, Pražáci proto, že mají zrovna jiné starosti než si všímat – byť docela významného – textu na neméně významném domě.

Fotorádce Canon: Jak na povedené fotografie pokrmů

Sociální sítě jsou jich plné, skvělé, zdařilé, více či méně povedené, ale i úplně šílené. Fotografie jídel prostě vládnou internetu. Přejete si patřit mezi tvůrce skvělých fotografií?Máme pro vás od odborníků společnosti Canon několik užitečných tipů. 

Mléčné produkty k článku Jak řešit nedostatek vápníku a vitamínu D

Jak řešit nedostatek vápníku a vitamínu D

Nedostatečný příjem vápníku v dětském věku a omezování pohybu aktivují rozvoj osteoporózy a nemocí s ní spojených v dospělém věku.

Snímek dvojce lidí užívajících si v bazénu při dovolené v Maďarských lázních Bük

Relax a zábava v lázních Bükfürdő

Dopřejte si dovolenou plnou pohody a relaxace jen pár hodin jízdy od našich hranic. Vydejte se do lázní. Konkrétně do druhých největších Maďarských lázní Bükfürdő.

hovězí steak na grilu

Recepty na letní grilování

Nemohli jste se dočkat prvních teplejších dnů a večerů? Váš gril dlouho zahálel? Už nebude. Grilovací sezona může začít.

sklenice rumu a doutník na pláži Dominikánské republiky

Cestování za zážitky: Chuť a vůně Dominikánské republiky

V Dominikánské republice, nejoblíbenější destinaci Karibiku, si užijete nejen pohádkové písečné pláže, bohatou přírodu, kulturu a sportovní aktivity, ale také tu na vás čekají skvělé gurmánské zážitky.

Dopravní muzeum Drážďany, nahlédněte do tajů cestování

Najdete tu ryzí originály, fascinující modely i skutečné rarity ze všech možných odvětví dopravy. Tramvajové a železniční vozy, auta, jízdní kola, letadla a lodě: zkrátka všechna lidská pohybovadla jsou k vidění v Dopravním muzeu.

Výlet: Křinickou tramvají krásami Saského Švýcarska

Vydejme se za krásným skloubením technické zajímavosti a nádherné přírody. Křinická tramvaj projíždí denně romantickým údolím podél říčky Křinice až k Lichtenheinskému vodopádu. Ze všech zastávek vedou značené stezky do roklí i na vrcholky skal Saského Švýcarska.

Výlet za romantikou tajemných soutěsek a Pravčická brána

Národní park České Švýcarsko.. má hodně co nabídnout, my se dnes podíváme na hlavní taháky tohoto parku a také ochutnáme kozí sýr z nedaleké farmy. Startujeme v Hřensku.. hlavní výchozím bodem jak na Pravčickou bránu tak na soutěsky je malebná obec Hřensko. Osobně jsme vyzkoušely a doporučujeme trasu z Hřenska …

Na obrázku je budova zámku Ploskovice. Výlet na zámek Ploskovice je skvělé místo pro celou rodinu

Barokní perla Českého středohoří..Zámek Ploskovice

Nedaleko Litoměřic.. v hornaté krajině Českého středohoří leží romantický zámek Ploskovice. Naleznete ho na jižním okraji stejnojmenné obce. Krásnou barokní stavbu obklopuje rozsáhlý zámecký park s kašnami, vzrostlými stromy a hrdě si vykračujícími pávy. Pokud se do Ploskovic chystáte autem, tak přímo před zámkem naleznete placené parkoviště. Do obce je možné …

Chcete to nejlepší pro své děti? Naučte je pít mléko!

Chcete funkční imunitu? Nutností jsou mléčné výrobky… Pro naprostou většinu lidí našeho etnického původu je konzumace mléka a mléčných výrobků mimořádně prospěšná nejen s ohledem na obecné výživové dopady, ale dokonce i na funkci imunitního systému.  Podstatou imunitního systému je rychlé množení T, B lymfocytů poté, co k němu pronikne antigenní …

Biohackněte se s funkčními potravinami Powerlogy

Čím dál tím populárnější slovo biohacking zní možná zprvu trochu zvláštně, nejedná se ale o nic jiného, než o aktivní přístup k výživě, spánku a pohybu.

VÁNOČNÍ PEČENÍ S BOŽKOVEM

Přinášíme Vám jednoduché a originální vánoční recepty od Božkov, se kterými si Vánoce vychutnáte opravdu stylově.

Česká chuťovka odolala útoku čínského viru

Česká chuťovka odolala útoku čínského viru Výsledky 12. ročníku soutěže našich potravinářských mistrů – „Česká chuťovka 2020“ Kvalita a chuť potravin neztrácí ani v tak kritické době, jako je ta současná, na významu – ba právě naopak. Každá radost, kterou si můžeme svobodně dopřát, je o to cennější v situaci, …

3 + 1 mýtů a překvapujících faktů, které jste o tucích nevěděli

Zrovna tak jako vajíčka, margaríny nebo cukr se i tuk ve stravě stává občasným nepřítelem v doporučení týkající se výživy. Proto nás nemůže překvapit, že veškeré tuky, které denně konzumujeme, jsou zahaleny množstvím mýtů a polopravd. Jak bychom se měli stravovat a kterým potravinám je lepší se vyvarovat?

Inspirace na dárky pro celou rodinu

Vánoce tady budou co nevidět. Přinášíme vám tipy na tři zajímavé novinky z dílny Moniky Kopřivové, která je také autorkou knižních bestsellerů Babičko, vyprávěj a Dědečku vyprávěj.