Výlet plný zábavy na zámku Loučeň

[slideshow_deploy id=’2747’]

Zámek, kde to žije…

Park zánku LoučeňNedaleko Nymburka v obci Loučeň se nachází stejnojmenný romantický barokní zámek. Motto zámku Loučeň zní: “zámek, kde to žije” . A jak jsme se při naší návštěvě sami přesvědčili, je tomu opravdu tak. V tomto zámku si opravdu každý najde to své! Romantické duše ocení nádherná zákoutí místního parku plného květin, jezírek plných ryb a vzrostlých stromů. Jedlíky určitě potěší rozsáhlá nabídka gastronomických zařízení v areálu zámku, od rychlého občerstvení, přes samoobslužnou restauraci s nápaditým názvem Vtipná kaše, až po gourmet restaurant. Děti se ve velkém vyřádí v labyrintáriu a společně všechny potěší několik verzí prohlídek interiéru zámku. Upoutávka na prohlídky zámku Loučeň s bílou paníProhlídky jsou v dobových kostýmech a máte na výběr mezi velkou a komorní expozicí, a dále také atraktivní čokoládovou prohlídku a tajemnou prohlídku s Bílou paní. Pro ty nejmenší je připravena dětská prohlídka, při které se ani ty největší neposedové nebudou nudit a dozví se od kněžny Marie nebo princezny Karolíny,  jaké měli šlechtické děti oblíbené hračky a jak se jim na zámku vlastně žilo.

Labyrintárium, unikát na zámku Loučeň…

Labyrint na zámku Loučeňjak jsme již psali, v anglickém parku na zámku se nachází jedenáct labyrintů a bludišť, které Vás zajisté pobaví a trošku Vám zamotají hlavu. Ale nezoufejte, určitě se vymotáte a nakonec dorazíte do cíle. Najdete zde takové zajímavosti, jako je například buxusové bludiště, světelný, prstový či kamenný labyrint, provazové bludiště a mnoho dalších. Provozovatel těchto labyrintů dokonce požádal o patentování slova labyrintárium a jeho zařazení do slovníku spisovné češtiny.

Zámek, kam se budete rádi vracet…

Leknín v zahradách zámku LoučeňJelikož se zde děje stále něco nového a pořádá se zde spousta zajímavých akcí, vždy Vás výlet na Zámek Loučeň něčím překvapí.

Nakonec bych přeci jen jednu malou výtku měl. Nejde ani tak ale o kritiku, jako spíše o námět k zamyšlení. Jelikož jsme zámek navštívily v době velkých veder, zlákal nás na zámku stánek nabízející “frappé”. Jsme přeci gastrovýlety a vše co se motá okolo jídla a nápojů nás zajímá. O to větší zklamání bylo, když jsme namísto ledově vychlazené kávy, dostali mléčný koktejl z instantního prášku. Je to sice možná maličkost, ale tyto maličkosti tvoří celkový dojem, který si každý návštěvník z výletu odnese.

Jinak ale tento zámek opravdu stojí za návštěvu a věřím, že se sem budete rádi vracet.

pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka, foto: Lenka Žáková

Fotogalerie:

[nggallery id=30]