Výlet do muzea:malé Máslovické muzeum másla

[slideshow_deploy id=’551’]

Malebná vesnička s ,,velkým” malým muzeem

90px-Maslovice_CoA_CZVydejte se s námi do malebné středočeské vesničky, jen pár kilometrů severně od Prahy do malého Máslovického muzea másla. Místní občané můžou být na své muzeum právem hrdi. O co menší je svým rozměrem, o to větší je svým významem. Vždyť muzeí másla ve světě mnoho nenajdete. A muzeum másla v Máslovicích, to sem prostě patří!

[caption id=”attachment_4750″ align=”alignright” width=”150″]Romantické Máslovice- obrázek s okolím muzea másla v Máslovicích, na obrázku koně v zasněžené krajině Okolí Máslovic ( foto: Máslovice)[/caption]

Muzeum za svůj vznik v roce 1997 vděčí tehdejší knihovnici a dnešní starostce obce, paní Ing.  Vladimíře Sýkorové. V muzeu se zábavnou formou dozvíte vše o zpracování mléka od jeho získání u kraviček, až po jeho přetvoření v kostku másla. Prohlédnete a vyzkoušíte si různé máselnice, odstředivky, předměty ke zdobení a hnětení másla a unikátní sbírku obalů. V recepci muzea si můžete zakoupit řadu upomínkových předmětů a také výrobky nedalekého výzkumného ústavu  včelařského, včetně výborné medoviny.

Část muzea je věnována krátkodobým výstavám, o kterých Vás budeme na našich stránkách pravidelně informovat. Obec také pořádá řadu zajímavých akcí, například zábavnou plavbu na kajacích či jiných plavidlech z pražských Bohnic do Máslovic s hudebním programem nebo turistický pochod Šlapeme do Máslovic stloukat máslo. Také Vás budeme s předstihem informovat.

[caption id=”attachment_4751″ align=”alignleft” width=”150″]Pohled na horu Říp a okolí Máslovic Pohled na horu Říp a okolí Máslovic[/caption]

V obci se nachází zajímavá naučná stezka, která začíná na návsi před muzeem a končí u vltavského údolí. Její délka činí 1200 metrů a převýšení je 98 metrů. Naleznete na ní deset zastavení ve formě originálních dřevěných plastik.

V Máslovicích si každý najde to své, zábavu pro děti i dospělé, krásy přírody vltavského údolí, kouzelný pohled na horu Říp..

 

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”15″ gal_title=”Máslovice”]

 

[codepeople-post-map]

 

Líbil se Vám náš článek?