Víkend věnovaný barokním hrátkám na zámku Pillnitz

Zámek a park Pillnitz..

barokny-hry na zámku Pillnitz, děti se snaží rozřešit hlavolam v zámeckém parkupůvodně letní rezidence saského dvora, sloužil již od svého založení k odpočinku, hrám a oslavám. Nyní se k této tradici vrací a zve návštěvníky koncem srpna (29.08.–30.08.2015) na víkend plný her v barokním stylu.

Zámek plný her..

August Silný daroval zámek a park Pillnitz své metrese, jak se tehdy oficiální milence říkalo, hraběnce z Coselu. Slavil zde opulentní slavnosti a celebroval svou vášeň pro tehdy tak moderní čínský styl.O příležitost k oslavám nebyla v Pillnitz nikdy nouze: lovy tetřevů a volavek, jmeniny, narozeniny, střelecký festival, svatba na statku, vinobraní či vinařské slavnosti.
barokny-hry na zámku Pillnitz, osoby v krojích vybízejí ke hře V celém zámku a parku byly rozestavěny různé hry, svým způsobem to byl takový “barokní Disneyland”. Šlo pouze o zábavu dvořanů a šlechtické společnosti s kostýmy a hrami, jako například kuželky, houpačky, kolotoče či skluzavky.Nyní je zámecký park Pillnitz k této tradici opět vrací a zve na víkend věnovaný barokním hrám, v sobotu 29.08. a v neděli 30.08. (9–18 h), při němž si návštěvníci mohou tyto historické dřevěné hry sami zahrát.
Tyto obří hry vyžadují zručnost a týmovou práci, a jsou tak zárukou zábavy a napětí pro celou rodinu.Bude tu například solitér, labyrintové hry, hra s dřevěnými koulemi na tyčích. Pravidla her nejsou složitá a po chvíli přihlížení je zajisté každý pochopí.
U každé hry budou různé kostýmované historické osobnosti dávat návštěvníkům rady ohledně pravidel a herních technik.
Vstupné do herního areálu je zároveň i vstupným do zámeckého parku a stojí 4 € resp. 2 €.
Hlavní informace
  • KDY: 29.08.–30.08.2015
  • VSTUPNÉ: : 4 €/ 2 €
  • ADRESA: August-Böckstiegel-Straße 2, 01326 Dresden
  • GPS: 51.0077737,13.8751537
  • DOPRAVA: autobus č. 63 do zastávky Schloss Pillnitz | tramvaj č. 2 až na konečnou stanici Kleinzschachwitz, poté přívozem od přístaviště Saské paroplavby

Líbil se Vám náš článek?