VELKÉ NAROZENINOVÉ OSLAVY V ZOO PRAHA

zooTato sobota 6. února bude v Zoo Praha ve znamení velkých narozeninových oslav. Své třetí narozeniny oslaví dvě významná mláďata pražské zoo – samička orangutana Diri a sloní slečna Sita. Ve Vzdělávacím centru bude také pokračovat akce Neviditelná tajemství, která návštěvníkům nabídne pohled na přírodu tak, jak ji běžným okem neznají.

Sita i Diri patří mezi nejvýznamnější přírůstky posledních let. Sita, která se narodila v pondělí 11. února 2013, je prvním odchovaným slůnětem v historii Zoo Praha. Mládě orangutana sumaterského Diri, které přišlo na svět v neděli 3. února 2013, se v pražské zoo narodilo po dlouhých dvaačtyřiceti letech.

Sobotní dopoledne bude patřit malé samičce slona indického Sitě. Setkání u slonů proběhne ve vnitřní expozici v Údolí slonů od 11:00. Pro Situ i celé sloní stádo chovatelé připraví dárek v podobě velkého zeleného dortu.

V 14:30 v pavilonu Indonéská džungle u expozice orangutanů sumaterských proběhne oslava narozenin samičky orangutana Diri. Do expozice budou pro orangutany připraveny dárky, které si před zraky návštěvníků užije celá orangutaní rodina. V rámci programu budou také odhaleny nové informační panely zabývající se problematikou palmového oleje.

Program sobotních oslav:
ZOO Praha

  • 11:00 Oslava 3. narozenin slůněte Sity Sita dostane velký zelený dort ve tvaru obrovské trojky
  • 14:30 Oslava 3. narozenin orangutana Diri Na Diri čekají krabice plné ovocných a zeleninových dobrot, na kterých si pochutná se svou mámou Mawar
  •  15:00 Slavnostní odhalení panelů k palmovému oleji
  • Také Vzdělávací centrum pražské zoo nabídne na sobotu zajímavý program. Pokračovat bude akce Neviditelná tajemství, která umožní pohled na přírodu tak, jak ji běžným okem nelze spatřit. Každý se bude moci osobně přesvědčit, že i ti nejlesklejší brouci mají na těle chloupky a že skořápka vejce je ve skutečnosti plná mikroskopických dírek. Vzdělávací centrum plné mikroskopů a binolup bude přístupné návštěvníkům od 10:00 do 15:00.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Líbil se Vám náš článek?