Velikonoční veselice na Mníšku, to je zábava pro celou rodinu na celý den

velikonoční atrakce na zámku MníšekNa Boží hod velikonoční, tedy letos v neděli 27. března, vypukne na zámku, na nádvoří, v zahradě i na mostě před zámkem v pořadí již patnáctá Velikonoční veselice s kuřetem. Kdo přijde, neprohloupí, neboť ho čeká den plný zábavy a tance, šermířů a jarmarečníků, výtvarného tvoření i speciálních prohlídek zámku. Veselice je navíc také charitativní akcí, během dne může každý z návštěvníků přispět na konto sbírky Pomozte dětem.

Pohádková průvodkyně, pletení pomlázek, Pašijové hry, tři mušketýři, lukostřelba, škola šermu, divadýlko i mnoho dalšího, to vše čeká návštěvníky Mníšku. Bohatý program pro rodiny s dětmi nedovolí nikomu, aby se nudil. Chcete se učit šermovat? Navštivte školu šermu. Chcete si uplést pomlázku nebo nazdobit vajíčko? Zavítejte do výtvarného ateliéru. Něco pěkného si koupit?  Projděte se řemeslným jarmarkem. Vidět pohádku? Shlédněte divadýlko pro děti. Dozvědět se něco zajímavého a prohlédnout si komnaty zámku? Navštivte speciální Velikonoční či Pohádkové prohlídky. Na Pohádkových prohlídkách budete hledat schované pohádky, a co čeká na Velikonočních prohlídkách?

brdíkVíte, kdy se věší na keře preclíky? Kolikrát musíte kýchnout při Kýchavé neděli? Proč vyskakují hospodyně do výšky? Jak se jinak říká pomlázce? Co znamenají barevné mašle na ní? Jak rozeznat syrového vejce od vařeného a nerozbít ho? Jak vypadá klapačka a jak řehtačka? Že smažený rak je postní jídlo? Nevíte? Tak to neváhejte a navštivte speciální Velikonoční prohlídku mníšeckého zámku. Prohlédnete si slavnostní jídelny, překrásnou kapličku, malé i velké salónky, malovanou knihovnu nebo moderní pracovnu, pobavíte se i poučíte.

Nejmenší návštěvníci mohou zavítat do pohádkového světa v Kouzelném sklepení zámku. Nebojí se čerta nebo ježibaby? To jistě nemusí, neboť jsou oba pod dohledem královské rodiny, anděla nebo víly s vodníkem. Čeká vás sestup tajemným točitým schodištěm jako na středověkém hradě a klenuté stropy vytesané částečně do skály. Pak potkáte pohádkové bytosti ze zámku i jeho okolí. Vodník bydlí vedle v rybníku, víly tančí v lese nad městem, čert hlídá poslední zámeckou věž a anděl připomíná památku stavitele, statečného rytíře Serváce.

Zámek Mníšek pod Brdy

Webové stránky zámku