Ve svátek do muzea skla zdarma

expozice muzea skla v JablonciMuzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zve v rámci oslav Dne české státnosti mimořádně a zdarma k prohlídce expozic a výstav v pondělí 28. září.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout stálé expozice Nekonečný příběh bižuterie a Čarovná zahrada – české sklo sedmi století. „Je to rovněž jedna z posledních možností shlédnout úspěšnou výstavu skleněných figurek i stolního a nápojového skla z pěti zemí Evropy Hot&Cold. Obě se uzavřou už následující neděli 4. října“, uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Pro děti všech věkových kategorií i hravé dospělé budou k dispozici též zábavné pracovní listy s různými tématy.

Budova památníku skla KristiánovZdarma bude otevřen, a to na dlouho naposledy, i Památník sklářství na Kristiánově. „Příští letní sezónu zůstane památník z důvodu dlouho připravované rekonstrukce pro návštěvníky uzavřen“, doplnila ředitelka. Současnou expozici „Kristiánov – klíč k srdci Jizerských hor“ po ní nahradí expozice nové.

Hlavní budova Muzea skla a bižuterie i Památník sklářství na Kristiánově budou ve státní svátek 28. září otevřeny od 9 do 17 hodin.

Muzeum skla a bižuterie
Na obrázku skleněný džbán znázorńující ptáka v expozici výstavy figurek v muzeu skla a bižuterie Jablonbec nad Nisou

Toto unikátní muzeum Vám ve svém článku Skleněná krása, aneb tradice žije, přiblíží naše kolegyně Lenka Žáková