Vánoce v iQLANDII plné vědy a zábavy

Prosincová nadílka v liberecké iQLANDII bude třeskutě vědecká! Těšit se můžete na efekty bohatou Science show, během které odpálí neohrožení lektoři centra vánoční kometu do nebes, badatelské aktivity nebo na hru Dobble. Za to bude stát i makromolekulární kuchyně. V ní si vyrobíte nefalšované amarouny či ochutnáte štrúdl v kostce.

Vyzkoušejte si v iQLANDII simulátor zemětřeseníNa vanilkových rohlíčcích nebo vosích hnízdech si v iQLANDII rozhodně nepochutnáte. Advent tu bude patřit hmyzím specialitám a netradiční makromolekulární kuchyni.  „Cukroví se peče všude, my jsme chtěli něco mimořádného. O svátcích tak budeme nabízet například crazy špagety, štrúdl v kostce, dusíkovou zmrzlinu či jablečné amarouny,“ říká vedoucí lektorka Petra Zákravská, která netypické recepty připravuje. Workshop startuje každou sobotu a neděli od 14 a 15 hodin.

V iQLANDII zaženou Santu

Víte, jak vyhnat Santu Clause z komína, aby nevystrašil českého Ježíška? To se dozvíte, pokud zhlédnete akční Science show plnou ohňů, blesků a kouře. Navíc na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábí umělý sníh či prskavky z hořčíkové pásky. To ale není vše. V iQLANDII na vás dále čekají badatelské aktivity, na čtyři sta interaktivních exponátů v čele s jediným humanoidním robotem v ČR Thespianem a v neposlední řadě hra Dobble. Soutěž, která dokonale prověří vaše smysly, proběhne
5. a 6. prosince od 11 do 16 hodin. Hraje se o hru Dobble.

Zkrátka nikdo nepřijde

Expozice Člověk v iQLANDIIiQLANDIA připravuje na rok 2016 hned několik novinek.  Sexmisii zcela nahradí expozice Talent! a Věda v domě 2 se přemění na výstavu Kosmo. Modernizací projde i Planetárium, které bude disponovat 4K technologií. Vzhledem k plánovaným inovacím bude v prosinci po dobu zhruba tří týdnů jedna z deseti expozic uzavřená.  Science centrum se proto rozhodlo, že v době přestavby poskytne návštěvníkům 10% slevu na vstupném a obohatí program třeba o experimentální mobilní laboratoř nebo o výrobu vědeckých ozdob.

iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.
Líbil se Vám náš článek?