V Zoo Ústí nad Labem zažijete Jižní Ameriku

[slideshow_deploy id=’4203’]

„Cesta kolem světa – Jižní Amerika“,

Pozvánka na akci cesta kolem asvěta v zoologické zahradě Ústí nad Labemtak se jmenuje další pořad cyklu, který v letošním roce pořádá ústecká zoologická zahrada a který má postupně provést návštěvníky všemi světadíly. „Akce se koná v neděli 13. září ve střední části zoo poblíž pavilonu exotária a obchůdku se suvenýry Pueblo. Program se bude týkat nejen fauny Jižní a Střední Ameriky, ale také kultury tohoto koutu světa,“ prozrazuje mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Hlavní program začíná ve 13.00 hodin vystoupením hudební skupiny Mariachi, která zvolna naladí návštěvníky zoo na křtiny lenochoda dvouprstého, který se v naší zoo narodil v červenci letošního roku. Jméno pro mládě zatím neurčeného pohlaví bude vybírat známý herec Petr Vacek, křtiny se konají ve 13.30 hodin uvnitř pavilonu exotária,“ sděluje její kolegyně Nikola Roštejnská. „Další program kromě dalšího vystoupení Mariachi pokračuje ukázkou latinskoamerických tanců a brazilského bojového umění capoeira,“ dodává.

mládě lenochoda v zoologické zahradě v Ústí nad LabemPro zajímavost jsme se rozhodli připomenout i neobvyklý svátek – Mezinárodní den čokolády, který připadá právě na neděli. První čokoládu znali původní obyvatelé Střední Ameriky – Mayové a Aztékové dávno před příchodem Evropanů. My jsme se zaměřili na tzv. fairtradový neboli spravedlivý obchod, takže zde bude k dispozici stánek s čokoládou, kávou, čajem a dalšími produkty, které zajišťuje hnutí Fair Trade. Kromě toho se této akce zúčastní i ryze česká firma Bon Bon Chocolaterie, jejíž produkty z kvalitní čokolády potěší oko i mlsný jazýček všech milovníků sladkostí. Nemělo by chybět ani další stylové občerstvení, stánky budou návštěvníkům k dispozici od 10.00 do 16.00 hodin,“ láká Věra Vrabcová.

K nedělní akci se připojuje i společnost Elektrowin programem „S vysloužilci do zoo!“, který je zaměřen na sběr a recyklaci elektrického odpadu. Každý, kdo přinese nepotřebný elektrospotřebič, získá slevu na vstupném 60 Kč, takže děti jdou do zoo zcela zdarma a dospělí pouze za polovinu.

[su_box title=”Zoo Ústí nad Labem” style=”bubbles” box_color=”#08f93c” title_color=”#110101″]

 • ZOO Ústí nad Labem Drážďanská 23, Ústí nad Labem
 • Pokladny otevřeny: od 9.00 do 18.00 hodin
 • Pavilony: do 19.00 hodin
 • Areál zoo: do 21.00 hodin
 • Vstupné
  • Dospělí: 120,- Kč
  • Děti (3 – 15 let), studenti (do 26 let), důchodci: 60,- Kč
  • Rodinné vstupné = 2 dospělí a 2 děti (3-15 let):310,- Kč
  • Děti do 3 let:zdarma
[/su_box]
Líbil se Vám náš článek?