V ZOO Liberec si na strašidla posvítí děti svými lampióny

Tradiční akci s názvem Strašidelná zoo uskuteční ZOO Liberec již počtvrté. Strmý růst návštěvnosti této večerní speciality si vyžádal konání letošního ročníku ve dvou po sobě jdoucích dnech. Stane se tak ve čtvrtek 29. 10. a v pátek 30. 10. 2015. Vždy od 17.30 do 20.00.

ZOO LiberecK akci uvádí Jan Kubánek, mluvčí zoo: „Letos jsme zmíněnou akci, kvůli lepšímu komfortu návštěvníků, rozprostřeli do dvou dnů, na ČT 29. října a PÁ 30.října. Jedná se o dva večery, kdy se mohou do naší zoo děti a rodiče vydat výjimečně s lampiónem. V zoo je pak pro ně připraven program, který budou obstarávat skupinky strašidel na několika stanovištích. Vstupenky na oba večery je možno zakoupit i v předprodeji na hlavní pokladně zoo v Lidových sadech. Vstupné na akci je totožné s aktuálním vstupným do zoo, tzn. 60 Kč za dítě 3-15 let a 90 Kč za dospělou osobu.“
Areál zahrady budou navíc tajemně zkrášlovat svítící vydlabané dýně, hořící louče a další světýlka. V rámci každého večera proběhne i malá výtvarná dílnička s podzimní tématikou a  v jednom z pavilonů bude možné fotografovat své děti na třímetrovém obřím plyšovém bílém tygrovi. Na závěr každého večera vystoupí ve své show ohnivé ženy souboru Wild Fire. Novinkou pro letošek bude i prodej lampiónů přímo na akci v zoo – v prostoru za hlavní pokladnou a opékání buřtů se strašidly na zahradě Lidových sadů, které bude na akci navazovat po jejím ukončení v zoo.
Návštěvníkům, kteří přispějí k podzimní výzdobě zoo a donesou na pokladnu do středečních 16.00 (28. 10.) vydlabanou a zdobenou dýni, dá zoo odměnou jednu dětskou vstupenku.

Program akce a provozní upozornění:
 • 17.15 Otevření pokladen
 • 17.30 – 20.00 Večerní procházka po zoo s lampióny, otevřené pavilony, 4 strašidelné zastávky na trase, podzimní výtvarná dílnička v žirafinci, zoo nasvícená loučemi a dýněmi, focení s obřím plyšovým bílým tygrem
 • 19.40 – 19.55 ohňová show Wild Fire (louka za vstupem do zoo)
 • 20.00 – 21.00 možnost opékání uzenek na ohni spolu se strašidly (zahrada Lidových sadů, prodej uzenek v restauraci Formanka)
 • Provozní upozornění:
  •  program akce je v obou dnech shodný
  •  před vstupem do pavilonů bude nutné lampiony zhasnout
  •  trasa v zoo bude zkrácená a uzpůsobená bezpečnému večernímu provozu
  •  změna programu vyhrazena

Líbil se Vám náš článek?