Týden duchů v ZOO Dvůr Králové

Plakátek zvoucí do ZOO na akci strašidelná ZOO, ZOO Dvůr Králové nad LabemV sobotu 24. října bude v královédvorské zoo zahájen tradiční „Týden duchů“. V areálu zoo zavládne kouzelně strašidelná atmosféra díky dýňové výzdobě, která se po setmění rozzáří svíčkami. Duchové budou vládnout v zoo až do 1. listopadu.

Na strašidelné výzdobě zoo se podílí každoročně i návštěvníci. Každý má možnost vytvořit si vlastní dýňové strašidlo a najít mu nejkrásnější místo v zoo. Dlabací stanoviště budou letos tři – u Restaurace u Lemura, u slonů a v Jihoafrické vesničce. Tento rok je připraveno rekordních 4000 dýní.

ZOO Dvůr Králové
  • Otevřeno denně od 9 do 18 h
  • Přímo u zoo se nachází velké parkoviště
  • GPS: 50°26’0,00”N 15°47’50,00”E
  • Vstup se psem: ANO

Návštěvníci se letos také dozvědí, jak se slaví svátky zemřelých v Africe. Restaurace U Lemura nabídne dýňové speciality a ani naše zvířata nebudou o dýně ochuzena. Každý den na některá bude čekat dýňové překvapení.Ve sváteční 28. říjen bude pro děti připraven „Strašidelný ostrov“ s živými strašidly a stezkou odvahy. Pokladny budou otevřeny denně do 18 hodin, ale tajemnou zoo i pavilony si můžete užívat až do pozdních hodin a odejít dle libosti automatickými turnikety.