Tulák Petr miláčkem ZOO Tábor

V neděli 15. listopadu tomu budou tři roky ode dne, kdy se počet zvířecích obyvatel ZOO Tábor rozrostl o samce rysa ostrovida. Cesta tohoto krasavce do největší jihočeské ZOO byla však velmi křivolaká.

Rys v expozici ZOO TáborJako osamělý tulák se skrýval v opuštěném objektu ve středočeských Strančicích, kde byl v únoru roku 2012 odchycen a po devítiměsíčním pobytu v Záchranné stanici pro zvířata ve Vlašimi jej obyvatelé Strančic věnovali do ZOO Tábor. Zde patří mezi miláčky návštěvníky.
Vzpomínám si na to, jako by to bylo včera. Byli jsme tímto vzácným nálezem překvapeni. Rys neměl čip, proto bylo těžké najít potenciálního majitele. Kontaktovali jsme mnoho míst včetně Karlovy univerzity a hledali řešení, kam jej umístit. Zda do nějaké ZOO, či jej třeba vypustit na Šumavě do volné přírody. Po pobytu v Záchranné stanici pro zvířata ve Vlašimi jsme se rozhodli jej darovat do táborské ZOO,“ říká starosta dvoutisícové středočeské obce nedaleko Říčan Jiří Šindelář.

V novém domově na jihu Čech se rysímu krasavci se jménem Petr velmi daří a patří mezi miláčky návštěvníků. „Náš rys má za sebou velký životní příběh a jsme rádi, že u nás nalezl svůj nový domov,“ říká Evžen Korec, ředitel táborské ZOO.

ZOO Tábor
  • specializuje na chov zvířat ohrožených vyhubením v Česku i ve světě
  • Vstup se psem: ANO
  • Tábor – Větrovy 10 ,390 02 Tábor 2

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?