Tři třešničky na vizovickém dortu

SlivoviceSpolečnost RUDOLF JELÍNEK pro sezonu 2016 připravila tři limitované novinky : Vizovickou slivovici, Moravskou jaderničku a vrcholnou lahůdku – dvacetiletou Family Reservu.
Když se řekne kuchyně italská, čínská, thajská, španělská, japonská, už víme, čím jsou zajímavé, co si pod těmito pojmy vybavit jako to typické, charakterizující. Do značné míry to platí i o alkoholech. S víny a pivy to tak jednoduché není, ale pokud jde o destiláty, tak ani na okamžik nezapochybujeme, kam patří rum, whisky, cognac, tequila, vodka, grappa, mezcal, ale jsme v posledních letech již tak „otrkaní“, že si neomylně zařadíme i cujku, travaricu, lozovačku i slivovu.

 

Nu a to už jsme skoro doma – dnes nejsou výjimkou zahraniční turisté, kteří bezpečně vědí, že pokud jde o Česko, pak tady je domovem nejen Becherovka, ale i slivovice. A tím spíše nejen oni, ale především my domácí víme, kam tento oblíbený nápoj zařadit i regionálně. Nu a víme také spolehlivě, že vrcholným představitelem produkce slivovice je společnost RUDOLF JELÍNEK, Vizovice. Svou tradici, trvající desetiletí si nejen dokáže obhájit a tudíž udržet, ale na svých úspěších staví i svůj rozvoj.

Doporučujeme: Barmanské sirupy
Ananasový sirup MoninPřipravte originální drinky, nealkoholické limonády, koktejly či ochucené kávy s pestrou paletou barmanských sirupů

Více zde

Snaží se uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky, proto letos uvádí na trh rovnou tři prémiové produkty v limitovaných sériích, „vymazlené“ tak, aby se mohly stát ozdobou nabídky firmy.
Jde o jablkovici Moravská jadernička, uloženou ke tříletému zrání v dubových sudech, dále o jednoodrůdovou Vizovickou slivovici ze švestek odrůdy Haganta, pečlivě vybranou v rámci ročníku 2014. Trojici novinek pak uzavírá „rodinné stříbro“ vizovické likérky: 20letá Family Reserve, kterou palírníci vytvořili ke stému výročí založení firmy a jež se svou chutí blíží k lehčímu koňaku.
SlivoviceVšechny tři destiláty postupně představila společnost RUDOLF JELÍNEK v rámci degustací v Praze, Brně a Olomouci. Zde mohli hosté nejprve ochutnat tyto výjimečné destiláty, ve druhém poločasu setkání pak ocenili snoubení pokrmů s ovocnými destiláty a nakonec jejich využití v mixologii. Vybrané destiláty jsou k dispozici pouze v limitovaných edicích. Výroční série jednoodrůdové Vizovické slivovice 2014 Haganta v počtu 876 lahví, Moravská jadernička v necelých 500 lahvích. Dvacetiletý vizovický skvost Family Reserve naplnil pouze 279 lahví, z nichž každá má své pořadové číslo. Všechny tři destiláty, vhodné i do soukromých sběratelských sbírek, jsou k dostání prostřednictvím e-shopu či na podnikových prodejnách R. JELÍNEK. Nepochybně potěší i turisty jak tuzemské, tak ze zahraničí, vždyť jak víme – zajímavá lahvička se výtečně hodí i jako suvenýr z cest, či prezent, kterým potěšíme někoho ze svých blízkých po návratu ze zahraničí…

Miroslav Navara

Líbil se Vám náš článek?