Tip na výlet: za největší světovou parní flotilou do Drážďan

 Prvomájová přehlídka labské flotily..

Obrázek k článku o prvomájové plavbě kolesových parníků saské flotily v Drážďanech pro web gastrovylety.cz. Na obrázku kolesové parníky na Laby Na prvního máje můžete v Drážďanech vidět velkolepou přehlídku nejstarší a největší parní flotily na světě. Saská paroplavba pořádá oblíbenou přehlídku každoročně u příležitosti zahájení letní sezóny.

Výhled z kolesového parníku Saské paroplavbyPrvního května v deset hodin dopoledne vypluje z nábřeží Terrassenufer (Drážďany) za hudebního doprovodu palubních orchestrů všech devět historických parníků a dvě moderní salónní lodě Saské paroplavby na tradiční prvomájovou plavbu. Všechny parníky poplují proti proudu Labe směrem k zámku Pillnitz, kam dorazí zhruba kolem poledne. Tam se všechny lodě včetně kolesových parníků otočí a vrátí se po proudu Labe zpět do Drážďan, kde jsou očekávány kolem půl druhé odpoledne.

Na obrázku parníky Saské paroplavby pod mostem  Blaues WunderJízdenky na historické parníky se kupují s velkým předstihem, ale pokud to nestihnete, nevadí, jelikož přehlídku lze skvěle pozorovat i z některého z drážďanských mostů či nábřeží. Ráno kolem desáté a odpoledne kolem půl druhé by měl být dobrý výhled z mostu Augustusbrücke (alternativně můžete vyzkoušet také most Carolabrücke, pod kterým budou všechny parníky proplouvat) skvělý výhled by měl zajisté z “Balkonu Evropy” tj. z promenády Brühlsche Terrasse. Další alternativou je sledovat otáčecí manévr parníků u zámku Pillnitz, nebo jejich projíždění pod “Modrým zázrakem” tj. pod mostem Blaues Wunder ve východní drážďanské čtvrti Loschwitz. Tam by se parníky měly objevit odhadem někdy kolem půl jedenácté a na zpáteční plavbě kolem jedné hodiny odpoledne.

O Saské paroplavbě..

Kotvyště parníků v DrážďanechSe svými devíti historickými kolesovými parníky postavenými mezi lety 1879 a 1929 představuje Saská paroplavební společnost nejstarší a největší flotilu kolesových parníků na světě. Kolesové parníky pocházející z 19. století jsou dnes klasifikované jako technické památky a jsou dodnes v provozu na trase mezi Míšní a Bad Schandau. Tyto parníky lze rovněž rezervovat pro charterové výlety. Pokladem flotily je parník „Diesbar“ z roku 1884, který je jako jediný ze saské flotily dodnes provozován s kotly na uhlí. Jeho parní stroj pochází z roku 1841 z parníku „Bohemia“.

Saská paroplavba
01.05.2015, 10-13:30 h
Kotviště Terrassenufer,
pod promenádou Brühlsche Terrasse,
kompletní plavební řád platný pro sezónu 2015 najdete zde.
REZERVACE: telefon +49 (0)351 866 090 (po-pá 9:00 až 16:30 h)
Líbil se Vám náš článek?