Tip na výlet: Roubené domky v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku

Roubené domky v památkové rezervaci Betlém v HlinskuRoubené domky v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku jsou návštěvníkům přístupné po celý rok. Mohou se stát cílem výletu o jarních prázdninách, protože nabízejí nejednu zajímavost.

Posuďte sami: většina roubenek svými expozicemi připomíná život a práci původních betlémských obyvatel. Můžete nahlédnout do dílny ševce, hračkáře nebo domáckého tkalce. V další chaloupce pak sledovat při práci skutečného tkalce, který se věnuje tkaní tzv. žanilkových šál. V rámci České republiky se jedná o ojedinělou záležitost. Kromě toho naleznete v jednom z domků expozici masopustních masek a obchůzek z Hlinecka. Dozvíte se, že masopustní obchůzky z Hlinecka jsou natolik unikátní, že je na svůj seznam světového kulturního dědictví zařadilo i UNESCO. Pokud jste masopustní obchůzku v některé z vesnic v okolí Hlinska ještě neviděli, pak můžete její Roubené domky v památkové rezervaci Betlém v Hlinskuatmosféru zprostředkovaně zažít právě v této expozici. Naleznete zde i malou hernu, v níž se děti hravou formou mohou seznámit s typy jednotlivých masek a něco si sami vyrobit.

Připomínáme, že jedinečné seskupení roubených domků Betlém naleznete poblíž centra města Hlinska. A lákat vás nebudou jen expozice, ale také stylová restaurace, cukrárny nebo prodejny bylinek a hudebních nástrojů s nádherným historickým orchestrionem.

Líbil se Vám náš článek?