Tip na víkend: Hraní se světlem i hledání vraha

iQLANDIA_svetlohrani_workshopNa podzim se krátí dny a rychle ubývá světla. Chybí vám? Pak se vydejte do science centra iQLANDIA, kde ho bude až až. Můžete si s ním zaexperimentovat, prozkoumat jeho základní vlastnosti i vlastnosti různých světelných zdrojů. Jedinečný workshop Světlohraní se koná každou sobotu a neděli po celý říjen a každý den podzimních prázdnin.

Prozkoumáte různé světelné zdroje, můžete si vyzkoušet práci s profesionálním spektroskopem, obdobně jako světluška si vytvořit světlo pomocí chemiluminiscence nebo si vytvořit speciální kotouče, které umí měnit barvu. A objevíte, v čem spočívá tajemství periskopu.

V iQLANDII se také můžete stát detektivem v rámci Kriminálky iQLANDIA. Za pomoci moderních vyšetřovatelských metod budete hledat vraha doktorky Pospíšilové.

A už jen do konce listopadu lze navštívit expozici Sexmisie, která originální formou přibližuje vše spojené s plozením a rozením. Výstava se pak přesune za hranice a bude putovat po evropských science centrech.

iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.